Ulicą idzie dwóch mężczyzn, jeden z nich ma białą laskę w dłoni.

Zrób to sam – Szkolenie specjalistów czynności życia codziennego

Instytut Tyflologiczny PZN ogłasza nabór do projektu, w ramach którego odbędzie się szkolenie specjalistów czynności życia codziennego. Deklaracje uczestnictwa w projekcie będą zbierane do 25 lipca br.

Osoby, które zostaną zakwalifikowane do projektu:

  • będą mogły skorzystać 122 godzin zajęć (20 godzin wykładów, 78 godzin ćwiczeń, 8 godzin praktyk i 16 godzin wsparcia indywidualnego) realizowanych w ciągu 15 dni (długość i ilość zjazdów dostosowana będzie do możliwości uczestników i wykładowców);
  • wyposażymy w umiejętność posługiwania się nowo wydanym programem rehabilitacyjnym dotyczącym czynności życia codziennego „Zrób to sam. Rozwijanie samodzielności osób z niepełnosprawnością wzroku”. Program szkolenia obejmie także zagadnienia z zakresu nowych technologii wykorzystywanych w nauczaniu codziennych czynności i adaptacji przestrzeni.
  • po zdanym egzaminie teoretycznym i praktycznym otrzymają zaświadczenie.

Projekt będzie trwał do końca marca 2023 r.

Jeśli zajdzie taka konieczność wykłady będą realizowane zdalnie, dlatego każdy z uczestników powinien mieć dostęp: do komputera stacjonarnego lub laptopa z dostępem do Internetu (najlepiej stałe łącze, a jeśli bezprzewodowe to LTE) oraz słuchawek z mikrofonem.

Koszty, jakie ponosi uczestnik to odpłatność za szkolenie 400 zł brutto i ewentualne koszty przejazdu.

Szkolenie będzie odbywać się w Warszawie w systemie zjazdowym, w związku z tym zapewniamy wyżywienie, zakwaterowanie i przerwy kawowe.

Prosimy o deklaracje uczestnictwa w projekcie do dnia 25.07.2022 r. i przesłanie ich pod adres e-mail: ioptulowicz@pzn.org.pl (do p. Iwony Optułowicz). Zgłoszenia przyjmujemy tylko na załączonym formularzu.

W pierwszej kolejności będą kwalifikowane osoby nie będące specjalistami czynności życia codziennego.

Szkolenie odbędzie się w ramach projektu „Zrób to sam – szkolenie instruktorów czynności życia codziennego” dofinansowanego przez PFRON w ramach konkursu „Sięgamy po sukces”

Elżbieta Oleksiak
Kierownik Centrum Rehabilitacji w Instytucie Tyflologicznym PZN

Projekt “Zrób to sam – Szkolenie specjalistów czynności życia codziennego” jest współfinansowany ze środków PFRON
PFRON Logo

Zapytania ofertowe

Pliki do pobrania

Informacje

Kolejny Zjazd za nami

W dniach 10-13 lutego 2023 r. odbył się czwarty już Zjazd uczestniczek Projektu „Zrób to sam – szkolenie instruktorów czynności […]

Pierwszy zjazd za nami!

Za nami I zjazd szkoleniowy instruktorów czynności życia codziennego w ramach Projektu „Zrób to sam – szkolenie instruktorów czynności życia […]

O projekcie

W ramach konkursu ogłoszonego przez PFRON „Sięgamy po sukces” Polski Związek Niewidomych Instytut Tyflologiczny otrzymał dofinansowanie do projektu „Zrób to […]