Pochodnia

„Pochodnia” to pismo dla osób niewidomych i słabowidzących. Wydawane jest nieprzerwanie od 1948 roku. Znajdują się w nim artykuły dotyczące rehabilitacji społecznej i zawodowej. Ale to nie wszystko, czytelnicy mogą się zapoznać z reportażami i esejami przedstawiającymi realia życia osób z dysfunkcją wzroku. Przeczytają również artykuły związane ze zdrowiem, w tym z nowymi metodami leczenia schorzeń oczu. Znajdą artykuły opisujące najnowsze rozwiązania techniczne dla osób z niepełnosprawnością wzroku. „Pochodnia” informuje też o bieżących wydarzeniach odbywających się w Polskim Związku Niewidomych.

Magazyn jest dwumiesięcznikiem wydawanym w: brajlu, druku powiększonym oraz wersji elektronicznej (jako newsletter w formacie HTML, RTF) i nagrywanej na płycie CD (wykorzystanie mowy syntetycznej).

Zaprenumeruj Pochodnię w wersji elektronicznej

Aby zaprenumerować "Pochodnię" w wersji elektronicznej, podaj poniżej swój adres e-mail. Otrzymasz mail z prośbą o potwierdzenie chęci prenumeraty pisma.

Prenumerata wersji elektronicznej jest bezpłatna

Okładka Pochodni nr 5. Na zdjęciu twarz kobiety. Dotyka jej dłoń innej osoby

Pochodnia

Okładka styczniowego numeru Promyczka. Na ośnieżonym stoku znajduje się kilka postaci: lisek zjeżdżający na nartach, bałwanek z miotłą w ręku, myszka zakopana w śniegu i wesoły zajączek kicający po śniegu.

Promyczek

Okładka grudniowego numeru Światełka. Dominują kolory czerwony i zielony. Pod napisem Światełko zdjęcie grupy przyjaciół (2 mężczyzn i 2 kobiet). Są na lodowisku. Uśmiechają się.

Światełko

Nasze Dzieci

Biuletyn informacyjny Pochodni

Biuletyn

Wydawanie czasopism i biuletynu jest współfinansowane ze środków PFRON
PFRON Logo