Pochodnia

„Pochodnia” to pismo dla osób niewidomych i słabowidzących. Wydawane jest nieprzerwanie od 1948 roku. Znajdują się w nim artykuły dotyczące rehabilitacji społecznej i zawodowej. Ale to nie wszystko, czytelnicy mogą się zapoznać z reportażami i esejami przedstawiającymi realia życia osób z dysfunkcją wzroku. Przeczytają również artykuły związane ze zdrowiem, w tym z nowymi metodami leczenia schorzeń oczu. Znajdą artykuły opisujące najnowsze rozwiązania techniczne dla osób z niepełnosprawnością wzroku. „Pochodnia” informuje też o bieżących wydarzeniach odbywających się w Polskim Związku Niewidomych.

Magazyn jest dwumiesięcznikiem wydawanym w: brajlu, druku powiększonym oraz wersji elektronicznej (jako newsletter w formacie HTML, RTF) i nagrywanej na płycie CD (wykorzystanie mowy syntetycznej).

Zaprenumeruj Pochodnię w wersji elektronicznej

Aby zaprenumerować "Pochodnię" w wersji elektronicznej, podaj poniżej swój adres e-mail. Otrzymasz mail z prośbą o potwierdzenie chęci prenumeraty pisma.

Prenumerata wersji elektronicznej jest bezpłatna

Pochodnia, okładka

Pochodnia

Okładka wrześniowego Promyczka. Uśmiechnięta dziewczynka o blond włosach kroczy po ulicy. Ma plecak. Obok idzie rudy kot, a na niebie widać lecące ptaki. Poniżej ilustracji podpis Wracamy do szkoły!

Promyczek

Okładka wrześniowego Światełka. Zdjęcie grupy uczniów na korytarzu - uśmiechają się do siebie. Poniżej trzy hasła umieszczone na kolorowych paskach: Pourlopowy spleen, Tajemniczy Goci, Wykształcone gwiazdy

Światełko

Nasze Dzieci

Biuletyn informacyjny Pochodni

Biuletyn

Wydawanie czasopism i biuletynu jest współfinansowane ze środków PFRON
PFRON Logo