Pochodnia

„Pochodnia” to pismo dla osób niewidomych i słabowidzących. Wydawane jest nieprzerwanie od 1948 roku. Znajdują się w nim artykuły dotyczące rehabilitacji społecznej i zawodowej. Ale to nie wszystko, czytelnicy mogą się zapoznać z reportażami i esejami przedstawiającymi realia życia osób z dysfunkcją wzroku. Przeczytają również artykuły związane ze zdrowiem, w tym z nowymi metodami leczenia schorzeń oczu. Znajdą artykuły opisujące najnowsze rozwiązania techniczne dla osób z niepełnosprawnością wzroku. „Pochodnia” informuje też o bieżących wydarzeniach odbywających się w Polskim Związku Niewidomych.

Magazyn jest dwumiesięcznikiem wydawanym w: brajlu, druku powiększonym oraz wersji elektronicznej (jako newsletter w formacie HTML, RTF) i nagrywanej na płycie CD (wykorzystanie mowy syntetycznej).

Zaprenumeruj Pochodnię w wersji elektronicznej

Aby zaprenumerować "Pochodnię" w wersji elektronicznej, podaj poniżej swój adres e-mail. Otrzymasz mail z prośbą o potwierdzenie chęci prenumeraty pisma.

Prenumerata wersji elektronicznej jest bezpłatna

Okładka Pochodni nr 6

Pochodnia

Okładka lutowego numeru Promyczka. Na obrazku są zwierzęta: nosorożec, foka, dwa pingwiny, piesek. Pod ilustracją znajduje się napis Niesamowity świat zwierząt. Okładka w szaro-żółtych kolorach.

Promyczek

Okładka lutowego numeru "Światełka". Zdjęcie przedstawia dwie uśmiechnięte nastolatki; obejmują się. Obie na głowach mają czapki - jedna żółtą, druga czerwoną. Nad zdjęciem znajduje się żółty napis Światełko, a w prawym dolnym roku trzy kolorowe paski z napisami: Mania doskonałości, Siła umysłu, Zdalna pomoc. Całość w fioletowo-żółto-białej kolorystyce.

Światełko

Nasze Dzieci

Biuletyn informacyjny Pochodni

Biuletyn

Wydawanie czasopism i biuletynu jest współfinansowane ze środków PFRON
PFRON Logo