Pochodnia

„Pochodnia” to pismo dla osób niewidomych i słabowidzących. Wydawane jest nieprzerwanie od 1948 roku. Znajdują się w nim artykuły dotyczące rehabilitacji społecznej i zawodowej. Ale to nie wszystko, czytelnicy mogą się zapoznać z reportażami i esejami przedstawiającymi realia życia osób z dysfunkcją wzroku. Przeczytają również artykuły związane ze zdrowiem, w tym z nowymi metodami leczenia schorzeń oczu. Znajdą artykuły opisujące najnowsze rozwiązania techniczne dla osób z niepełnosprawnością wzroku. „Pochodnia” informuje też o bieżących wydarzeniach odbywających się w Polskim Związku Niewidomych.

Magazyn jest dwumiesięcznikiem wydawanym w: brajlu, druku powiększonym oraz wersji elektronicznej (jako newsletter w formacie HTML, RTF) i nagrywanej na płycie CD (wykorzystanie mowy syntetycznej).

Zaprenumeruj Pochodnię w wersji elektronicznej

Aby zaprenumerować "Pochodnię" w wersji elektronicznej, podaj poniżej swój adres e-mail. Otrzymasz mail z prośbą o potwierdzenie chęci prenumeraty pisma.

Prenumerata wersji elektronicznej jest bezpłatna

Duży jesienny liść, w którym wycięto serce.

Pochodnia

okładka "Promyczka" nr 5/2022: na niej dziewczynka w płaszczu przeciwdeszczowym stoi pod parasolem, wokół niej kłębią się psy i koty, które chcą się schować przed deszczem pod parasolem; pod spodem podpis "Cztery łapy, cztery łapy..."

Promyczek

Okładka "Pod lupą" nr 5/2022: Dziewczyna jest odwrócona tyłem, na jej ramionach opiera się pies rasy golden retriver, patrzy on prosto na odbiorcę, ma wystawiony język; dziewczyna i pies są na tle trawy, z lewej widać światło zachodzącego słońca

Pod lupą

Nasze Dzieci

Biuletyn informacyjny PZN

Biuletyn

Wydawanie czasopism i biuletynu jest współfinansowane ze środków PFRON
PFRON Logo