Pochodnia

„Pochodnia” to pismo dla osób niewidomych i słabowidzących. Wydawane jest nieprzerwanie od 1948 roku. Znajdują się w nim artykuły dotyczące rehabilitacji społecznej i zawodowej. Ale to nie wszystko, czytelnicy mogą się zapoznać z reportażami i esejami przedstawiającymi realia życia osób z dysfunkcją wzroku. Przeczytają również artykuły związane ze zdrowiem, w tym z nowymi metodami leczenia schorzeń oczu. Znajdą artykuły opisujące najnowsze rozwiązania techniczne dla osób z niepełnosprawnością wzroku. „Pochodnia” informuje też o bieżących wydarzeniach odbywających się w Polskim Związku Niewidomych.

Magazyn jest dwumiesięcznikiem wydawanym w: brajlu, druku powiększonym oraz wersji elektronicznej (jako newsletter w formacie HTML, RTF) i nagrywanej na płycie CD (wykorzystanie mowy syntetycznej).

Zaprenumeruj Pochodnię w wersji elektronicznej

Aby zaprenumerować "Pochodnię" w wersji elektronicznej, podaj poniżej swój adres e-mail. Otrzymasz mail z prośbą o potwierdzenie chęci prenumeraty pisma.

Prenumerata wersji elektronicznej jest bezpłatna

Na okładce Andrzej Brzeziński, nowy prezes PZN. Uśmiecha się do obiektywu

Pochodnia

okładka Promyczka nr 6/2021; chłopiec stoi i trzyma prezent, który dostał od św. Mikołaja, za nimi stoi choinka, pod którą siedzi kot i chce strącić bombkę; dużo gwiazd naokolo, na dole podpis "Magia świąt"

Promyczek

okładka Pod lupą nr 6/2021, nastolatka opiera się o samochód, na dachu którego jest choinka i prezenty, na masce siedzi obok niej pies, dziewczyna uśmiecha się

Pod lupą

Nasze Dzieci

Biuletyn informacyjny PZN

Biuletyn

Wydawanie czasopism i biuletynu jest współfinansowane ze środków PFRON
PFRON Logo