Treść artykułu

Młody mężyczzna oprowadza niewidomego starszego mężczyznę. Idą przez miejskie zielone tereny.

Spacery sensoryczno-edukacyjne po Warszawie dla osób z niepełnosprawnościami wzroku

Fundacja Wielozmysły, we współpracy z SAM Rozkwit i Fundacją Przyjazna Przestrzeń, organizuje spacery sensoryczne dla osób niewidomych i słabowidzących.

Już niebawem w Warszawie, 12 i 19 sierpnia, odbędą się dwa niezwykłe spacery, przygotowane z myślą o osobach niewidomych i słabowidzących. Spotkania odbywają się w ramach projektu „Trzy, cztery!”.

Spacery związane są z tematyką czwartej przyrody – przyrody, która pojawia się spontanicznie w zapomnianych przez człowieka miejscach lub w takich, w których praktycznie nie ma żadnej ludzkiej ingerencji. Spontaniczna natura ożywia przestrzeń, tworząc często bogate przyrodniczo tereny, które mogą mieć ogromne znaczenie dla ekosystemów współczesnych i przyszłych miast. Przez francuskiego architekta krajobrazu Gillesa Clémenta czwarta przyroda nazywana jest “trzecim krajobrazem”.

Zmysłowy charakter czwartej przyrody – 12.08.2023 r.

W trakcie tego spaceru uczestnicy poznają bogactwo i różnorodność czwartej przyrody i odkryją jej potencjał jako miejsca odpoczynku i regeneracji. Spacer rozpocznie się o godz. 12:00, zbiórka przy Kopcu Powstania Warszawskiego.

Ukryte dźwięki czwartej przyrody – 19.08.2023 r.

W trakcie spaceru, dzięki nowoczesnym technologiom, uczestnicy poznają dźwięki, które są niedostępne dla ludzkiej percepcji, takie jak np. wibracje, które wpływają na drzewa i krzewy. Może nawet uda się usłyszeć, dźwięki echolokacji, którą wykorzystują nietoperze do orientacji w terenie! Zbiórka przy Kopcu Powstania Warszawskiego.

Każdy ze spacerów będzie dostępny dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Organizatorzy zapewniają wsparcie w dotarciu na miejsce, asystę oraz audiodeskrypcję na żywo. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub dodatkowego wsparcia podczas spaceru, zadzwoń pod numer: 509 555 812.

Na spacer „Ukryte dźwięki czwartej przyrody” obowiązują zapisy:

e-mail: info@wielozmysly.org;

tel. 509 555 812.

Projekt jest współfinansowany przez Biuro Ochrony Środowiska m.st. Warszawy.

 

Źródło: https://www.wielozmysly.org/pl

MP/Centrum Komunikacji