Treść artykułu

Osoba dotyka palcem przycisk w windzie.

Nowa winda w ośrodku PZN „Homer” w Bydgoszczy

Nowa, duża winda została zamontowana w Ośrodku Rehabilitacji i Szkolenia PZN „Homer” w Bydgoszczy. Inwestycja zwiększa dostępność budynku, a zarazem komfort uczestników turnusów rehabilitacyjnych odbywających się w tym miejscu.

Po kilku miesiącach intensywnych prac, udało się w ośrodku „Homer” w Bydgoszczy uruchomić nową, dużą windę. Urządzenie posiada powiadomienia głosowe i inne funkcjonalności przeznaczone dla osób z dysfunkcją narządu wzroku. Inwestycja została zrealizowana dzięki środkom własnym i dofinansowaniu PFRON.

– Nowa winda zwiększa dostępność naszego ośrodka. A już niedługo kolejne tego typu instalacje i inwestycje w tym obiekcie. Mamy nadzieję, że uczestnicy turnusów rehabilitacyjnych będą z niej zadowoleni – tłumaczą przedstawiciele jednostki.

Ośrodek PZN „Homer” w ramach projektu „Azymut na Rehabilitację” prowadzi 13-dniowe szkolenia z rehabilitacji podstawowej dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Szkolenie składa się z następujących zajęć: orientacji przestrzennej, samoobsługi i czynności życia codziennego, technik komunikacji (w tym pisma punktowego), arteterapii oraz psychoterapii. Jest też poradnictwo w zakresie sprzętów tyflotechnicznych i optycznych oraz pomoc przy ich doborze. Szkolenie jest bezpłatne. Miejsca wolne na turnusy będą w nowym cyklu projektu, od kwietnia 2024 roku.

JR/Centrum Komunikacji PZN