Treść artykułu

Nagrodzony zespół wraz z organizatorami i Magdaleną Orzeszko, wiceprezes ZG PZN, prezentuje się na scenie w trakcie pikniku.

Festyn dobre ROCK-owania za nami

Tematem tegorocznego XVI Integracyjnego Festynu Środowiskowego Domów Samopomocy Województwa Warmińsko-Mazurskiego był rock ukryty w haśle „Dobre ROCK-owania”. W tym ważnym wydarzeniu, które w tym roku odbyło się 12 czerwca, uczestniczą ŚDS z całego regionu.

Jak co roku Festyn Integracyjny na terenie ogrodów „Labiryntu” zorganizowały trzy środowiskowe domy samopomocy: „Ariadna”, „Dedal” i „Tezeusz”. Wydarzenie to wymaga ogromu pracy, ale efekty są widoczne. Wszyscy artyści przygotowali się do występu perfekcyjnie. Widać było pracę instruktorów i radość uczestników. Było śpiewająco, kolorowo i radośnie…

W uroczystościach uczestniczyły władze miasta i województwa, przedstawiciele urzędów oraz media. Widać było, że festyn ma już swoją renomę i duże znaczenie dla województwa. To bardzo cieszy, że wysiłek wielu osób jest zauważany.

Byłam po raz drugi w naszym „Labiryncie” NZOZ Ośrodku Mieszkalno-Rehabilitacyjnym PZN w Olsztynie i za każdym razem odkrywam nowe inicjatywy i działania podejmowane przez Dyrekcję. Rozwija się Przychodnia, prężnie działają nasze ŚDS, a podopieczni DPS mają zapewnioną opiekę. Schronienie znaleźli tu również niewidomi uchodźcy z Ukrainy.

„Labirynt” to ogromny budynek, który daje wiele możliwości, ma jednak też swoje potrzeby, o które trzeba zadbać, aby zachować standard życia mieszkańców i zapewnić wszystkim bezpieczeństwo. Pomimo problemów, z którymi spotykają się na co dzień, dla Pani Dyrektor Elżbiety Jabłko i wszystkich kierowników naszych jednostek najważniejszy pozostaje człowiek. Widziałam to i czułam.

Dziękuję za ciepłe przyjęcie i pomoc.

Zainteresowani mogą się zapoznać z telewizyjną relacją z wydarzenia pod linkiem: https://olsztyn.tvp.pl/78041652/reprezentanci-domow-srodowiskowych-na-scenie

Magdalena Orzeszko
Wiceprezes Zarządu Głównego PZN
Wiceprezes Zarządu Okręgu Wielkopolskiego PZN
Dyrektor Biura Okręgu Wielkopolskiego PZN

Zespół w barwnych strojach prezentuje się na scenie.

Zespół muzyków w strojach rockmenów daje występ na scenie.

Zebrani goście oglądają występy uczestników pikniku.