Treść artykułu

Zabytkowa, brytyjska skrzynka pocztowa

Muzeum Poczty Polskiej zaprasza

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu zaprasza osoby niewidome i słabowidzące na spotkania tematyczne, które odbędą się w marcu, kwietniu i maju oraz do zwiedzania ekspozycji indywidualnie. Przygotowano audiodeskrypcje, eksponaty dotykowe oraz inne udogodnienia.

Muzeum we Wrocławiu jest jedynym w Polsce gromadzącym zabytki związane z historią poczty polskiej, telekomunikacji i filatelistyką. Na wystawach prezentowane są obiekty, takie jak: zabytkowe skrzynki pocztowe, mundury, przybory piśmiennicze, pojazdy konne, a także przedmioty przedstawiające rozwój telekomunikacji − telegrafy, telefony, radioodbiorniki.

W ramach projektu „Kultura bez barier” w przestrzeni muzeum zamontowane zostały oznaczenia poziome i pionowe, a wybrane muzealia udostępnione są do poznawania za pomocą dotyku. Nagrania treści wystaw w formie audiodeskrypcji i montaż specjalnych oznakowań umożliwiają swobodne korzystanie z oferty i samodzielne poruszanie się osobom niewidomym i słabowidzącym.

Oferta jest przygotowana, zarówno dla osób indywidualnych, jak i grup. Muzeum zaprasza na cztery wydarzenia. Przy każdym oprowadzaniu, oprócz opowieści narracyjnej na konkretny temat, przygotowano zabytki przystosowane do oglądania przy pomocy dotyku. Udostępniona jest też audiodeskrypcja poszczególnych eksponatów.

Terminy spotkań:

29.03.3023 r., godz. 13.00 – Tajemnice Komunikacji,

14.04.2023 r., godz. 12.00 – Historia Podróżowania,

9.05.2023 r., godz. 11.00 – Historia poczty i skrzynki pocztowej,

30.05.2023 r., godz. 12.00 – Dzieje wagi pocztowej.

Udział w wydarzeniach można zarezerwować dzwoniąc pod numer tel. 71 346 95 82. Wstęp wolny.

Maksymalna ilość osób na spotkaniu 20 osób (w tym osoby asystujące).

Przedsięwzięcie „Zwiększenie dostępności Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu dla osób ze szczególnymi potrzebami w obszarze widzenia” realizowane jest w ramach programu „Kultura bez barier”.

Fot. Unsplash