Treść artykułu

Laboratorium Ciemności – Warsztaty Interaktywne dla Dorosłych

Projekt Warsztatów Interaktywnych dla dorosłych powstał z potrzeby uwrażliwienia społeczeństwa na osoby z dysfunkcją narządu wzroku, które żyją wśród nas. Takie osoby są często pomijane i niedostrzegane we współczesnym świecie ukierunkowanym, w dużej mierze, na sukces, zarabianie pieniędzy i konsumpcję.

Firmy skupione przede wszystkim na podwajaniu zysków zapominają, jak ważną kwestią dla ich rozwoju jest społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR). Obecnie nie wystarczy spełniać tylko wymogów formalnych i prawnych, ale trzeba zwiększyć inwestycje w zasoby ludzkie. Co więcej, warto zauważyć, że są wśród nas ludzie, którzy poprzez swoją niepełnosprawność potrzebują naszej pomocy.

Czy wiedzą Państwo, że codziennie setki ludzi traci wzrok na skutek różnych schorzeń lub wypadków? Ich życie zmienia się całkowicie w jednej chwili. Stają się bezradni i zależni od innych.

  • Jak umiejętnie im pomóc?
  • Jak rozpoznać ich w „pędzącym tłumie”?
  • Jak nawiązać kontakt?
  • Jak zbudować relację satysfakcjonującą obie strony?

Tego wszystkiego dowiedzą się Państwo podczas interaktywnych warsztatów – „Laboratorium Ciemności” w Instytucie Tyflologicznym Polskiego Związku Niewidomych. Zajęcia prowadzą wspólnie osoby niewidome, słabowidzące i widzące.

Czas trwania warsztatów 90-120 min. Opłata: 15 zł netto + VAT za osobę (przy czym grupa nie może być mniejsza niż 12 osób lub opłata 200 zł netto + VAT za grupę mniejszą niż 12 osób).

 

Szachy dla niewidomych

Zgłoszenia: e-mail: kkowalczyk@pzn.org.pl
Informacja telefoniczna: 22 887 42 46.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

 

Formularz Zgłoszeniowy dla dorosłych – plik .doc

Szkolenia dla pracowników restauracji