Treść artykułu

Nogi osoby, które są w ruchu podczas spaceru

Cykl spotkań po najciekawszych miejscach w Warszawie

Fundacja Kultury bez Barier zaprasza wszystkich na edukacyjne wycieczki po Warszawie. W ramach cyklu dostępnych spacerów będzie można odwiedzić Królikarnię, Park Skaryszewski czy też zapoznać się z praskimi muralami. Wydarzenia dostosowane są dla osób z dysfunkcją wzroku.

Spacer po stolicy rozpocznie się od zwiedzania Parku Królikarnia 31 lipca br. o godz. 10.00 i potrwa 2 godz. Spotkanie „Królikarnia i okolice” jest przygotowane specjalnie dla osób niewidomych i słabowidzących, gdzie będzie można skorzystać z pomocy przewodnika, audiodeskrypcji oraz (zgłaszając wcześniej taką potrzebę) z systemu FM z naszyjnymi pętlami indukcyjnymi. Każdy zainteresowany udziałem otrzyma odpowiedzi na pytania: skąd wzięła się nazwa Królikarnia oraz jaką rzeźbę Xawery Dunikowski stworzył dla fryzjera. Co więcej, uczestnicy dowiedzą się, co wspólnego ma kuchnia z grobowcem, skąd wzięła się skocznia narciarska na Mokotowie i co stało się z Królikarnią w czasie II wojny światowej.

Trasa jest dostępna dla osób poruszających się na wózku. Park zapewnia również miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością (o czym również należy wcześniej poinformować).

Zbiórka odbędzie się przed wejściem do Królikarni, ul. Puławska 113a (przy skrzyżowaniu z ul. Woronicza). Najbliższy przystanek autobusowy i tramwajowy to: Królikarnia.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak aby zapisać się na spacer, należy wypełnić zgłoszenie: https://forms.gle/SL41HjTxJx7R7YkLA

Harmonogram najbliższych spotkań:

Murale i street-art Nowej Pragi

  • spacer z tłumaczeniem na PJM (07.08)
  • spacer z audiodeskrypcją (14.08)

Park Skaryszewski

  • spacer z tłumaczeniem na PJM (21.08)
  • spacer z audiodeskrypcją (28.08)

Więcej informacji nt. cyklu spotkań można uzyskać, kontaktując się pod adresem: rezerwacje@kulturabezbarier.org lub nr tel. 793 996 475.

Organizatorem wycieczek jest Fundacja Kultury bez Barier, która już od lat działa na rzecz dostępności miejsc użytku publicznego dla osób z niepełnosprawnościami.

Źródło: Fundacja Kultury bez Barier

Fot. Unsplash