Treść artykułu

Oryginalny eksponat a obok tyflografika

300 nowych tyflografik w Muzeum POLIN

W muzeum przygotowano prawie 300 nowych tyflografik, które pomogą osobom z niepełnosprawnością narządu wzroku lepiej poznać wystawę stałą. POLIN zaprasza grupy osób niewidomych i słabowidzących na spacer z przewodnikiem po wystawie stałej.

Muzeum POLIN stara się zapewnić dostępność całej przestrzeni dla osób z niepełnosprawnościami. Instytucja pracuje nad tym, aby ułatwiać dostęp zarówno do wystawy, jak i do wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych. Wciąż tworzone są nowe narzędzia i wprowadzane kolejne udogodnienia. W muzeum przygotowano prawie 300 nowych tyflografik, które pomogą osobom z niepełnosprawnością narządu wzroku lepiej poznać wystawę stałą. Instytucja zaprasza grupy osób niewidomych i słabowidzących na spacer z przewodnikiem po wystawie stałej. Podczas zwiedzania zostaną wykorzystane nowe tyflografiki. Przewodnik zapewni również audiodeskrypcję na żywo. Maksymalna liczebność grupy to 20 osób (łącznie z asystentami).

Informacje potrzebne do zrobienia rezerwacji:

  1. data wizyty,
  2. preferowana godzina wizyty,
  3. liczba osób z niepełnosprawnością,
  4. rodzaj niepełnosprawności,
  5. liczba asystentów (jeśli towarzyszą grupie),
  6. kontakt do zamawiającego (imię, nazwisko, nr telefonu).

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. +48 22 471 03 01  wew. 4 , rezerwacje prosimy wysyłać na adres: grupy@polin.pl

Muzeum POLIN realizuje przedsięwzięcie grantowe „Wystawa dla wszystkich – zwiększenie dostępności wystawy stałej Muzeum POLIN dla osób ze szczególnymi potrzebami” finansowane w ramach projektu PFRON „Kultura bez barier”.

Fot. M. Jaźwiecki / Muzeum Historii Żydów Polskich

Tyflografika puszki z gwiazdą Dawida