Wydarzenia kulturalne w Tyflogalerii PZN w grudniu 2017

Wydarzenia kulturalne w Tyflogalerii PZN w grudniu 2017

 • 02 .12. 2017 godz. 15:00 koncert w wykonaniu Żeńskiego Chóru Kameralnego ADVENTUS, dyryguje Mariusz Gebel, akompaniuje Beata Górska – Słociak. Psalmy i poezję religijną recytuje aktorka Anna Samusionek

  Żeński Chór Kameralny ADVENTUS działa od roku 2012 przy Wyższej Szkole Teologiczno-Humanistycznej w Podkowie Leśnej. W jego repertuarze znajdują się pieśni religijne różnych epok – od renesansu po współczesność. Swoje występy określa mianem SPOTKAŃ PRZY MUZYCE I POEZJI RELIGIJNEJ, gdyż pieśni przeplatane są wierszami poetów współczesnych i dawnych, w tym biblijnymi Psalmami.

 • 05. 12. 2017 godz. 16:00 koncert „Jesienne smuteczki” w wykonaniu zespołu muzycznego ECHO pod kierownictwem Sławomira Kuczka

  Zespół muzyczny ECHO działający przy Mazowieckim Okręgu PZN od 2000 roku. Wykonuje piosenki i pieśni patriotyczne, żołnierskie i powstańcze, piosenki o Warszawie i w stylu retro, ludowe oraz wiele innych.

 • 12. 12. 2017 godz. 17:00 Maria Szymborska – opowie o swoim spotkaniu z Ewą Eliasz-Brantley ( niezwykłą kobietą, która pokonała wszelkie bariery)

  Ewa Eliasz – Brantley straciła wzrok w wieku lat 19, co nie przeszkodziło Jej w skończeniu romanistyki w Londynie, prawa na Harvardzie i stania się powszechnie znaną i szanowaną specjalistką od praw człowieka. W latach osiemdziesiątych brała aktywny udział w promowaniu Solidarności wśród amerykańskich elit i w ONZ. W czasie swojego niełatwego życia pracowała m.in. dla Dalajlamy i wielu międzynarodowych organizacji raportując na temat łamania praw człowieka w takich krajach jak Bośnia, Indie i Kosowo. Ewa ELIASZ-BRANTLEY (zm. 13 grudnia 2007 r) pośmiertnie, w 2010 roku została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

 • 14.12.2017 godz. 16:30 spotkanie z autorem książki “Kroniki Paryskie”.
  Piotr Witt dziennikarz i historyk, korespondent radia mieszkający w Paryżu od 40 lat opowie o swojej książce. Są to felietony z Paryża – publikacja wydana w zwykłym druku i w postaci audiobooka.
 • 19.12.2017 godz. 18:00 “Świąteczny koncert kolęd” organizowany przez Fundację Edukacji Nowoczesnej.
  Wystąpią: Marcin Borek, Danuta Borowska, Jadwiga Dąbrowska, Zuzanna Faderewska, Anna Faderewska-Kuszaj, Elżbieta Harasiuk, Bronisław Harasiuk, Zuzanna Mulec, Rok Mulec, Karolina Orabczuk, Paweł Orabczuk, Katarzyna Wachnik. W programie znane i lubiane kolędy, pastorałki i piosenki bożonarodzeniowe.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Tyflogaleria PZN, Warszawa,
ul. Konwiktorska 7; tel. 22
831–22–71 w. 258,
e-mail: tyflogaleria@pzn.org.pl

Pobierz artykuł jako dokument .pdf