Kulturalne wtorki w grudniu

  • 01. 12. 2015 g. 16:00 – Film z audiodeskrypcją Jasminum Jana Jakuba Kolskiego

Dziejące się współcześnie „Jasminum” (łacińska nazwa jaśminu) opowiada historię tajemniczą i magiczną, pełną zmysłowych zapachów, wypełnioną szczególnym światłem jakie roztacza wokół siebie miłość. Klasztor, w którym toczy się akcja filmu, nie różniłby się od innych, gdyby nie fakt, że trzech mieszkających tam zakonników posiada pewną niezwykłą cechę. Każdy z nich pachnie innym, owocowym zapachem: jeden czeremchą, drugi czereśnią, a trzeci śliwą, a zapachy te mają szczególne właściwości… Pewnego dnia do klasztoru przyjeżdża młoda konserwatorka malarstwa, która otrzymuje zlecenie odnowienia tamtejszych obrazów. Natasza pojawia się w Jaśminowie wraz ze swoją 5-letnią córką Gienią. Urok i dociekliwość dziewczynki wprowadzają wiele zamętu w spokojne dotąd życie mnichów. W tej historii i ludzie i budynki i zapachy mają swoje tajemnice

Film JASMINUM

  • Reżyseria: Jan Jakub Kolski
  • Scenariusz: Jan Jakub Kolski
  • Zdjęcia: Krzysztof Ptak
  • Muzyka: Zygmunt Konieczny
  • Kostiumy: Ewa Helman
  • Scenografia: Joanna Doroszkiewicz

Czas trwania 107 minut.

  • 05. 12. 2015 g. 12:00 – wernisaż wystawy fotografii Marcina Łukawskiego “NIEWIDZIALNA PRZYRODA”

Na wystawie będą zaprezentowane zdjęcia dzikich, chronionych zwierząt żyjących w naszym kraju. Oprócz tych wiszących na ścianach, zdjęcia będą również zaadaptowane dla osób niewidomych i słabowidzących a każde z nich okraszone odpowiednimi audiodeskrypcjami. Goście będą mogli się również przekonać jaka w dotyku jest sierść żubra, poroże jelenia czy ptasie pióra, co da szerszy pogląd o danym zwierzęciu.

…uruchom zmysły …usłysz …dotknij …wyobraź…

Daj się ponieść wyobraźni i poczuj przyrodę z innej perspektywy, zabierz żonę, męża, dzieci, rodziców i dziadków i sam się przekonaj!

  • 08. 12. 2015 g. 16:00 literacki wtorek – “OCZEKIWANIE” – spotkanie autorskie Karola Beka

Karol Bek urodził się w roku wybuchu Powstania Warszawskiego. Jego twórczość odzwierciedla fascynację pięknem ojczystej przyrody i bogactwem kultury materialnej. Swoje wiersze, jakby fotografie przeszłych dni rozdaje z zawsze otwartej szuflady. Autor posiada 7 złożonych tomików poezji.

  • 17. 12. 2015 g. 16:00 koncert “Kolędy na jazzowo” – wystąpią studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Prowadzenie prof. Marta Gozdecka. Koncert kolęd odbędzie się wyjątkowo w Domu Geriatryczno-Rehabilitacyjnym Bonifratrów w Warszawie przy ul. Sapieżyńskiej 3 (wejście głównymi drzwiami)

wstęp wolny

Pozostałe imprezy w Tyflogalerii PZN, Warszawa ul. Konwiktorska 7
tel. 22  831–22–71 w. 258,
email: tyflogaleria@pzn.org.pl
www.pzn.org.pl