Treść artykułu

kobieta trzyma małe dziecko (ok. 2-3 lata) za rękę, idą razem, w tle po prawej stronie jezioro lub rzeka, zbliżenie na dziecko

Jesteś niewidomym rodzicem? Pomóż w badaniach!

Niewidoma doktorantka Uniwersytetu Gdańskiego prowadzi badania dotyczące rodzicielstwa osób z niepełnosprawnością narządu wzroku. Jeżeli jesteś osobą niewidomą i posiadasz dzieci, weź udział w tym działaniu.  

Magdalena Kokot jest logopedą (specjalista neurologopeda), psychologiem i tyflopedagogiem. W szczególności interesują ją doświadczenia związane z okresem ciąży oraz wczesnym etapem rozwoju dziecka, tj. od narodzin do ukończenia 3 r.ż.

Zagadnienia poruszane podczas badania będą dotyczyć:

  • doświadczeń ze służbą zdrowia,
  • komunikacji z małymi dziećmi.

Do udziału w tej inicjatywie mogą zgłosić się zarówno rodzice małych dzieci (do 3 r.ż.), jak i posiadający starsze potomstwo, którzy chcieliby podzielić się swoimi doświadczeniami. Pani Magdalena poszukuje również widzących rodziców, którzy mają niewidome małe dzieci.

W Polsce jest bardzo mało badań w tym zakresie. Serdecznie zachęcamy do wzięcia w nich udziału, aby zwiększyć świadomość społeczną dot. rodzicielstwa osób niewidomych oraz obalania mitów na temat środowiska osób z niepełnosprawnością narządu wzroku.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktowania się w tej sprawie bezpośrednio z panią Magdaleną: nr tel. 535 599 950, e-mail: logmkot@gmail.com.

Fot. Unsplash