Logo programu Erasmus+

Brakujący element – Cyfrowy Pomocnik dla Niewidomych i Słabowidzących (DIGIVETT4VIP)

Skrócona nazwa projektu – DIGIVETT4VIP

Projekt realizowany jest ze środków programu Erasmus plus (Akcja 2, Partnerstwa na małą skalę w sektorze Kształcenia i szkoleń zawodowych).

Liderem projektu jest Unione Italiana dei Ciechi e Ipovedenti ONLUS APS Consiglio Regionale Toscana (Włoski Związek Niewidomych i Słabowidzących, Florencja) a partnerami projektu są: Centro Machiavelli z Florencji oraz Polski Związek Niewidomych.

Głównym celem włosko-polskiego przedsięwzięcia jest opracowanie przewodnika dla informatyków i innych specjalistów wspierających od strony technicznej pracujące zdalnie osoby z dysfunkcją narządu wzroku w zakresie sprawnego udzielania wsparcia technicznego na odległość. Pomoc taka może być świadczona zarówno przez pracodawców, organizacje działające na rzecz osób niewidomych oraz inne zainteresowane osoby czy instytucje.

Wsparcie może być udzielane pracownikom, ale również szerzej, osobom, które używają w domu sprzętu elektronicznego do celów osobistych, np. do robienia zakupów, obsługi konta bankowego, kontaktów społecznych itp.

W ramach projektu realizowane są międzynarodowe spotkania partnerów (wyjazdowe lub online), a na koniec projektu w każdym kraju odbędzie się spotkanie upowszechniające rezultaty projektu.

Procedura Udzielania Wsparcia Technicznego na Odległość.

    INFORMACJE

    Zakończenie projektu we Florencji

    We Florencji odbyło się spotkanie upowszechniające rezultaty projektu „Missing Tile, czyli Cyfrowy Pomocnik (DIGIVETT4VIP)”. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich […]

    Cyfrowy pomocnik

    Polski Związek Niewidomych realizuje projekt „Missing Tile”, czyli „Brakujący Element”. W ramach działania zostanie opracowana publikacja odpowiadająca na potrzeby osób […]