Treść artykułu

Park, drzewa, pogodny dzień. Centralny punkt zdjęcia: alejka, na niej trzy osoby, tyłem. Na środku mężczyzna w średnim wieku: początki siwizny i łysiny na czubku głowy, biała koszulka z krótkim rękawem, krótkie spodenki, w prawym ręku siatka. Po jego bokach dwie kobiety. Z lewej strony kobieta: ciemne włosy spięte w kucyk, żółta opaska, czarna sukienka bez rękawów, sandały, torebka zawieszona przez ramię po przekątnej. Z prawej strony mężczyzny młoda kobieta z ciemnymi, kręconymi włosami do ramion, ubrana na czarno: koszulka z krótkim rękawem, długie spodnie, bordowy plecak. W tle, w znacznej odległości ławki. Na nich siedzą ludzie.

Oprowadzanie z audiodeskrypcją po Parku Rzeźby na warszawskim Bródnie

Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza osoby z dysfunkcją narządu wzroku na bezpłatne oprowadzanie po Parku Rzeźby na Bródnie, które odbędzie się 24 sierpnia br. Spotkanie jest organizowane w ramach cyklu „Czego nie widać w sztuce?”.

Park Rzeźby na Bródnie to wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy. Jest to jednak park nieoczywisty. Znajdziemy tu nie tylko wspaniałą zieleń i miejsce na odpoczynek od wielkiego miasta. Podczas naszego spotkania poszukamy ukrytych wśród alejek dzieł sztuki. Porozmawiamy o nich, doświadczymy ich materialności i zastanowimy się nad ich rolą w przestrzeni publicznej.

Dostępność wydarzenia:
– audiodeskrypcja na żywo,
– pomoce dotykowe,
– asysta w drodze i podczas wydarzenia (chęć skorzystania z asysty prosimy zgłaszać podczas zapisów).

Wstęp wolny

Termin: 24 sierpnia 2024 r., g. 12.00

Zapisy: muzeumdostepne@artmuseum.pl lub tel.: 577 006 290

Miejsce zbiórki: wyjście ze stacji metra „Bródno” na rogu ulic Rembielińskiej i Kondratowicza, przed wejściem do kościoła św. Włodzimierza.

Prowadzenie: Marcin Matuszewski – edukator, wieloletni pracownik warszawskich instytucji kultury, specjalista do spraw dostępności dla osób o szczególnych potrzebach. Orędownik uważności w doświadczaniu zarówno kultury, jak i natury, zwolennik wielozmysłowego doświadczania świata, warszawski przewodnik miejski, działkowiec.

Źródło: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
Grafika: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie