Treść artykułu

Mężczyzna i kobieta rozmawiają na korytarzu. Nowoczesny budynek biurowy, w tle wnętrza pokoi-biur, ściany oszklone. Z lewej mężczyzna w garniturze, pod pachą trzyma kalendarz, słucha. Z prawej, na wprost niego kobieta: starsza, elegancko ubrana, krótkie siwe włosy, czarne okulary, biała laska, mówi gestykulując – otwarta prawa dłoń, wnętrzem do góry wyciągnięta w stronę rozmówcy.

Zaproszenie do udziału w pracach II kadencji „Forum Dialogu”

PFRON zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w pracach Forum Dialogu. Jest to ciało konsultacyjno-doradcze Prezesa Zarządu PFRON. Forum to przestrzeń współpracy z organizacjami pozarządowymi w zakresie wsparcia osób z niepełnosprawnościami.

W pracach Forum Dialogu biorą udział organizacje pozarządowe. Pod pojęciem „organizacji pozarządowej” rozumie się organizacje pozarządowe, o których mowa w art. 3 ust. 2 oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Do zadań Forum Dialogu należy:

  • rozwijanie zasad i form współpracy z organizacjami pozarządowymi;
  • dyskusja i wymiana poglądów oraz opinii w obszarze wsparcia osób z niepełnosprawnościami;
  • wymiana doświadczeń pomiędzy organizacjami pozarządowymi oraz upowszechnianie dobrych praktyk;
  • konsultowanie kluczowych propozycji i dokumentów z obszaru współpracy PFRON z organizacjami pozarządowymi;
  • wypracowywanie propozycji mechanizmów i działań służących poprawie sytuacji osób z niepełnosprawnościami zarówno w życiu społecznym, jak i zawodowym.

Posiedzenia Forum Dialogu odbywać się będą co najmniej dwa razy w roku. Pomiędzy posiedzeniami Forum Dialogu może pracować w grupach tematycznych.

Kryteria wyboru członków Forum Dialogu

Przy wyborze członków Forum Dialogu PFRON będzie kierować się następującymi kryteriami:

  1. złożeniem w terminie kompletnie wypełnionego formularza zgłoszenia;
  2. posiadaniem statutowego zapisu o prowadzeniu działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami;
  3. rekomendacjami co najmniej 5 organizacji pozarządowych. Wymóg nie dotyczy organizacji pozarządowych, które posiadają w swoich strukturach terenowe jednostki organizacyjne.

Organizacja pozarządowa będzie reprezentowana w Forum Dialogu przez wskazanego przedstawiciela. Jedna organizacja pozarządowa może zgłosić jednego przedstawiciela. Powinien on wykazać się dobrą znajomością problematyki związanej z działalnością organizacji pozarządowych w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami.

Wymagane dokumenty oraz termin ich przekazania

Propozycję kandydata na członka Forum Dialogu należy zgłosić na „Formularzu zgłoszenia Członka Forum Dialogu”. Formularz wraz z ewentualnymi rekomendacjami trzeba złożyć do 24.02.2025 r. do godz. 10:00. Zgłoszenie należy przesłać drogą elektroniczną na adres: forum.dialogu@pfron.org.pl

Źródło: PFRON