Zapraszamy do projektu „Kultura dla wszystkich – poznajemy wybranych Patronów Roku 2024”
Polski Związek Niewidomych Instytut Tyflologiczny realizuje projekt „Kultura dla wszystkich – poznajemy wybranych Patronów Roku 2024”. Celem projektu jest edukacja kulturalna i historyczna, zwiększenie aktywności i integracja społeczna. Zapraszamy dorosłych mieszkańców Województwa Mazowieckiego – osoby z niepełnosprawnością wzroku, ich bliskich, rodzinę i znajomych.
W programie projektu:
9 lipca 2024 r., godz. 8.00 prelekcja i wycieczka do Wsoli i Radomia.
Wsola – Muzeum Witolda Gombrowicza, Muzeum Jacka Malczewskiego w Radomiu
tyflografiki wybranych obrazów przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością wzroku.
7 sierpnia 2024 r , godz. 10.00 – Romuald Traugutt – prelekcja o życiu i działalności, tło historyczne (Powstanie Styczniowe) w Tyflogalerii. Spacer do Parku im. Traugutta w Warszawie.
10 września 2024 r , godz. 11.00 – Halina Konopacka – prelekcja o życiu, działalności i sukcesie na Olimpiadzie w Amsterdamie w 1928 roku w Tyflogalerii. Spacer do Muzeum Sportu i Rekreacji w Warszawie.
8 października 2024 r , godz. 16.00 – Kazimierz Wierzyński – prelekcja o życiu i twórczości K. Wierzyńskiego przedstawiciela grupy poetyckiej Skamander i jego relacjach z H. Konopacką. Prelekcja będzie połączona z czytaniem poezji poety. Uczestnicy z niepełnosprawnością wzroku będą czytali brajlem (Tyflogaleria).
Listopad – spotkanie podsumowujące, konkursy, quiz wiedzy.
Wydarzenia będą zorganizowane w sposób dostępny dla osób z dysfunkcją wzroku. W spotkaniach mogą wziąć udział tylko osoby, które wcześniej zgłoszą swój udział do projektu.
Zainteresowanych prosimy o wypełnienie i odesłanie formularza zgłoszeniowego do dnia 7 lipca br. na adres: gwuls@pzn.org.pl tel. 831 22 71 wew. 258 (Grażyna Wuls). Formularz znajduje się na stronie: https://pzn.org.pl/kultura-dla-wszystkich-poznajemy-wybranych-patronow-roku-2024/
Zadanie publiczne „Kultura dla wszystkich – poznajemy wybranych Patronów Roku 2024” współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w obszarze „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego”.