Treść artykułu

Ręce dziecka i ręce osoby dorosłej, które wspólnie budują na podłodze budowlę z małych klocków.

Zagraj i zabaw się! – Zachęta dla wszystkich

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki organizuje kolejną wystawę „Gry i zabawki”, a także zaprasza wszystkie osoby chętne na rozgrywkę planszową „Niewidzialna wyspa” Karoliny Glanowskiej z udziałem autorki. 

„Gry i zabawki” to wystawa prezentująca gry, które bawią, uczą, łączą pokolenia, a także zabawki i obiekty stworzone przez młodych polskich designerów z myślą o rekreacji. Projekty te mogą być wykorzystywane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Są ze świata analogowego i wirtualnego. Więcej informacji o wystawie: https://zacheta.art.pl/pl/wystawy/gry-i-zabawki.

Gra „Niewidzialna wyspa” została przygotowana z myślą o osobach z dysfunkcją narządu wzroku oraz widzących. Jest próbą odpowiedzi na problem braku integracji pomiędzy osobami niewidzącymi i widzącymi. Wspólna rozgrywka umożliwia przełamanie wzajemnych uprzedzeń i pozbycie się stereotypów.

Uczestnikom wydarzenia będzie towarzyszył edukator Marcin Matuszewski, który oprowadzi po wystawie, dodatkowo opowie o wielu ciekawych grach i zabawkach. A potem – czas na planszówkę!

Karolina Glanowska – prowadzi GLAN ART Pracownię Artystyczną, skupiającą się na projektach związanych z szeroko pojętym projektowaniem graficznym, fotografią i filmem. Podczas studiów w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach zajmowała się głównie plakatem. „Niewidzialna wyspa” to jej projekt dyplomowy obroniony w pracowni projektowania graficznego u Tomasza Bierkowskiego w 2020 r.

Kiedy?

8 października (sobota), godz. 12.00–14.00

Gdzie?

Wydarzenie w ramach Festiwalu Kultury bez Barier jest organizowane przez Zachętę – Narodową Galerię Sztuki w Miejscu Projektów Zachęty, ul. Gałczyńskiego 3.

Informacje o wydarzeniu i asyście oraz zapisy: 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny po dokonaniu rezerwacji przez formularz zgłoszeniowy na stronie FKBB: https://fkbb.pl/wydarzenia/7544/?rezerwuj=fo&&inputBookID=7544. Osoby zainteresowane mogą zgłosić swój udział, dzwoniąc pod nr tel.: 502 175 192 lub wysyłając wiadomość na adres e-mail: p.celinska@zacheta.art.pl.

UWAGA: dostęp do galerii i dotarcie – utrudnione, prosimy o podanie kontaktu do siebie w formularzu zgłoszeniowym, organizatorzy zapewnią asystę i bezpieczne dotarcie na miejsce.

Fot. Unsplash