Treść artykułu

Grafika przedstawiająca niewidomego człowieka stojącego przed wejściem do budynku mieszkaniowego.

Spotkaj się z twórcą instalacji TOTUPOINT

Dla wszystkich zainteresowanych rozwiązaniem znaczników TOTUPOINT 5.06.2018 r. o godz. 14.00 w siedzibie PZN odbędzie się spotkanie z autorem instalacji – Janem Szusterem. To doskonały czas na wszystkie pytania, wątpliwości czy uwagi dotyczące tego rozwiązania.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu!

———————————————————————————-

W połowie maja, w Instytucie Tyflologicznym PZN, została wykonana pierwsza w Warszawie instalacja znaczników elektronicznych systemu TOTUPOINT. Ma ona charakter pilotażowy ze względu na fakt, że jest to pierwsza instalacja wykonana głównie we wnętrzach, na relatywnie niewielkiej przestrzeni.

Na instalację składa się łącznie 10 znaczników elektronicznych, z czego dwa zamontowane są na zewnątrz i ułatwiają lokalizację wejść do budynków przy Konwiktorskiej 7 i Konwiktorskiej 9. Są to znaczniki z funkcją wypowiadania komunikatu głosowego, dzięki któremu możliwe jest zlokalizowanie i zidentyfikowanie właściwego wejścia. Osiem pozostałych znaczników, to miniaturowe znaczniki rozmieszczone przy wejściach do pomieszczeń najczęściej odwiedzanych przez Gości Instytutu.

Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://pzn.org.pl/znaczniki-elektroniczne-systemu-totupoint-na-konwiktorskiej/