Treść artykułu

Młody mężczyzna siedzi przy laptopie i pracuje nad budżetem w pliku Excel. Zdjęcie zrobione zza jego pleców.

Budżet można planować w Excelu. Kolejne warsztaty w ramach projektu „Kryształy moich finansów”

W ostatni weekend, 14-15 stycznia 2023 r., grupa niewidomej i słabowidzącej młodzieży po raz kolejny szkoliła się z finansów w ramach projektu „Kryształy moich finansów”, grantu dofinansowanego przez Fundację Empiria i Wiedza w programie „Kierunek Sukces” – I Edycja.

Pierwszego dnia, w sobotę, uczestnicy pod okiem Marty Godzimirskiej-Dybek, specjalistki ds. ekonomii, ale i tyflopedagoga, planowali własne wakacje w kontekście budżetu rocznego. Drugiego dnia poznawali narzędzia informatyczne do planowania budżetu, m.in. arkusz kalkulacyjny Excel, narzędzie Google czy aplikacje mobilne, np. „Pan Paragon” (program umożliwiający bezpieczne przechowywanie paragonów i planowanie list zakupowych).  Zajęcia w niedzielę były prowadzone przez Iwonę Mojzych, tyfloinformatyka z kilkunastoletnim doświadczeniem w szkoleniu osób z dysfunkcją narządu wzroku w zakresie technik informatycznych.

W kolejny weekend uczestnicy projektu będą mieli okazję poznać osoby, które z efektywnym planowaniem budżetu radzą sobie świetnie i mogą stanowić inspirację dla tych, którzy są na początku tej drogi.

***

Grant realizowany ze środków Fundacji Empiria i Wiedza w programie „Kierunek Sukces” – I Edycja.

Więcej o projekcie: https://pzn.org.pl/krysztaly-moich-finansow/.

Fot. KW/Centrum Komunikacji

 

Na zdjęciu młoda kobieta pracuje przy laptopie. W tle inne laptopy.Uczestnicy projektu siedzą przy stole, pracują na laptopach. Wśród nich stoi prowadząca warsztaty.Dwóch mężczyzn siedzi przy stole. Kobieta jednemu z nich podaje nośnik danych z plikami do pracy.

 

 

 

 

 

Młody mężczyzna siedzi przy stole z laptopem. Pracuje nad budżetem domowym na pliku w Excelu. Dwóch mężczyzn siedzi przy stole. Między nimi stoi prowadząca warsztat. Wszyscy się uśmiechają.