Treść artykułu

Chłopiec a za nim tablice na której narysowany jest kosmos i rakieta.

Co słychać w świecie nauki? Posłuchaj podcastów

Podcasty z naukowcami, informacje o najnowszych odkryciach, artykuły, wywiady z badaczami to wszystko na portalu popularnonaukowym, który startuje w konkursie Popularyzator Nauki. Tu dowiesz się o życiu pingwinów, o tym, jak modeluje się lasy, a także o zagrożeniach i nadziejach związanych ze sztuczną inteligencją.

Portal Pulsar skierowany jest do osób zainteresowanych nauką oraz naukowców.

„Przedstawia naukę jako twór żywy, organiczny, a zarazem – obok sztuki – najbardziej trwały wytwór ludzkiej umysłowości” – opisuje serwis w zgłoszeniu do konkursu Popularyzator Nauki, Katarzyna Czarnecka, wicenaczelna. Jej zdaniem portal „wyciąga pomocną dłoń w stronę tych, których przytłacza lawina wiadomości, zwłaszcza tych złych”.

Redakcja codziennie proponuje czytelnikom wzmianki newsowe prezentujące najnowsze odkrycia naukowe, artykuły problemowe tworzone przez dziennikarzy naukowych lub naukowców.

Raz w tygodniu czytelnikom proponowany jest cykl „Pulsar nadaje”, czyli podcasty z naukowcami, artystami, aktywistami, autorami książek (link: https://www.projektpulsar.pl/podkast/). Jest już ponad sto różnorodnych podcastów, których można wysłuchać i poznać, jak funkcjonuje świat.

Pulsar proponuje również wywiady z badaczami, także w wersji audio, jak np. wywiad z Alexandrem Boxerem, amerykańskim fizykiem i historykiem nauki, który zajmuje się fizyką plazmy, a napisał książkę o astrologii.

Pulsarem opiekują się Karol Jałochowski i Katarzyna Czarnecka – redaktorzy naukowi od wielu lat związani z tygodnikiem POLITYKA.

Źródło: Nauka w Polsce

Fot. Shutterstock