Treść artykułu

Starszy mężczyzna z białą laską przechodzi przez jezdnię. Pomaga mu dziewczyna.

Zgłoś kandydata do konkursu IDOL

Rusza proces zgłaszania kandydatów do konkursu „IDOL Światowy”. Nagroda przeznaczona jest dla tych, którzy w życiu kierują się dobrem drugiego człowieka, a ich działania adresowane są do środowiska niewidomych. Kandydatów można zgłaszać do 1 sierpnia pod adresem: idol.szansadlaniewidomych.org/swiat.

Proces głosowania rozpocznie się 1 sierpnia i będzie trwać do 26 sierpnia br., a finał konkursu będzie 15 września br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Statuetki IDOL będą przyznawane w czasie Konferencji „REHA FOR THE BLIND IN POLAND”. Wydarzenie w tym roku odbywa się pod hasłem „Świat otwarty dla niewidomych – autentyczne niwelowanie skutków niepełnosprawności w dążeniu do wyrównania życiowych szans”. Konferencja będzie miała miejsce w dniach 15-18 września w Centrum Nauki Kopernik oraz Pałacu Kultury i Nauki, a jej organizatorem jest Fundacja Szansa dla Niewidomych.

Autorem statuetek jest profesor Andrzej Dłużniewski, polski malarz, grafik, rysownik oraz pisarz i poeta, który w 1997 roku w wyniku wypadku samochodowego stracił wzrok.