Treść artykułu

Artysta na scenie, ujęcie z boku.

Zaproszenie na koncert Jacka Bodzionego

Tyflogaleria PZN zaprasza na koncert Jacka Bodzionego pt. „Blaski na wodzie, czyli co mi w duszy gra”. Wydarzenie odbędzie się 21 listopada br. o godz. 17.00.

Jacek Bodziony − wokalista, autor tekstów i współkompozytor piosenek. Przez wiele lat działał jako artysta uliczny. Śpiewał na deptakach, akompaniując sobie na gitarze i przygrywając na harmonijce ustnej.

Pierwszą piosenkę napisał w III klasie liceum. Prawdziwa przygoda z tworzeniem zaczęła się ok. 10 lat temu. Na prośbę kolegi stworzył kilka tekstów dla jego zespołu. Treści nie zostały wykorzystane, więc skomponował do nich muzykę. W 2019 r. nawiązał współpracę z zawodowym muzykiem, aranżerem i realizatorem, Robertem Wiórkiewiczem. Uruchomił kanał na YouTube: https://www.youtube.com/@jacekbodziony1357, gdzie publikuje swoje nagrania. Ma też na koncie autorską płytę pod tytułem „Zaułek”. Jacek Bodziony

Za utwór „Zaułek” zdobył nagrodę w kategorii „Piosenka autorska” na I Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Osób Niewidomych w Opolu w 2019 r. Artysta wykorzystuje różne style muzyczne, jednak najbliżej mu do muzyki polskiej z lat 90.

Jacek Bodziony pochodzi z niewielkiej górniczej miejscowości − Nowa Ruda, ulokowanej w Kotlinie Kłodzkiej na Dolnym Śląsku, to rodzinne miasto także Edyty Geppert. Obecnie mieszka we Wrocławiu.

Jeśli lubisz Stare Dobre Małżeństwo i inne podobne zespoły z tego okresu, twórczość Jacka Bodzionego ci się spodoba. Koncert idealny na jesień!

 

Tyflogaleria PZN, Warszawa, ul. Konwiktorska 7; nr tel.: 22 831 22 71, e-mail: tyflogaleria@pzn.org.pl

Fot. Unsplash