Treść artykułu

Zabytkowy teatr z ozdobnymi balkonami dla widowni

Zaproszenie do Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie

Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie zaprasza 26 czerwca o godz. 18:00 na spektakl „Lalka”. Wydarzenie będzie dostępne dla osób z niepełnosprawnościami z funkcjonalnościami takimi jak: tłumaczenie na PJM, napisy i audiodeskrypcja. Przed spektaklem od godz. 17:00 będzie można zapoznać się z kostiumami aktorów i scenografią, za pomocą makiet dotykowych kostiumów i scenografii.

Opis spektaklu ze strony teatru:

„Na wskroś współczesna – ale w pełni wierna autorowi – adaptacja prawdopodobnie najważniejszej polskiej powieści. 100% Prusa w Prusie. Drapieżna i bezwzględna walka o osiągnięcie swoich celów. Pozbawiona czystych intencji i wzniosłych ludzkich namiętności opowieść o świecie, którym nie rządzi już nawet pieniądz i miłość, a raczej władza i pożądanie. W którym podziały społeczne, ustalone latami hierarchie walą się, niekoniecznie budując cokolwiek nowego”.

Aktorzy próbują odpowiedzieć na pytania: Czy w takiej sytuacji jest szansa na prawdziwe uczucie? Czy można tu jeszcze mieć plany, marzenia, czy pozostaje już tylko bezładna szamotanina szaleńca?

Spektakl w reżyserii Wojtka Klemma został zakwalifikowany się do tegorocznej edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.

Data: 26 czerwca 2021 r., godzina 18:00
Bilety dla osoby z niepełnosprawnością: 40zł plus asystent 1zł.
Zapisy po odbiór biletów: feiglewicz@teatrwkrakowie.pl.

Więcej informacji: https://teatrwkrakowie.pl/spektakl/lalka-1#

 

Fot. Unsplash