Treść artykułu

Młoda kobieta, która siedzi tyłem, widać jej tylko ręce i ramię. Trzyma w rękach otwartą książkę.

Zaproszenie do świata kryminału

Fundacja Katarynka zaprasza na czytanie sensoryczne powieści „Ziarno prawdy” Zygmunta Miłoszewskiego. Słuchając kryminalnego słuchowiska uczestnicy przeniosą się do małego miasteczka, gdzie wśród zagadek i kłamstw prokurator próbuje odnaleźć sprawcę przestępstwa.

Spotkanie odbędzie się 4 grudnia br. o godz.18.00 we Wrocławskim Domu Kultury.

„Ziarno prawdy” to drugi tom trylogii kryminalnej jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy. Prokurator Teodor Szacki w czasie zesłania do Sandomierza odkrywa, że gorszy od zbrodni jest tylko jej brak. Wykończony nudą, z trudem tuszuje ekscytację, kiedy tuż po Wielkanocy pod murami starej synagogi zostają znalezione zwłoki powszechnie szanowanej działaczki społecznej. Cykl Zygmunta Miłoszewskiego stał się międzynarodowym bestsellerem, a jego sprzedaż wyniosła ponad milion egzemplarzy

Zygmunt Miłoszewski debiutował w 2004 roku na łamach „Polityki” opowiadaniem „Historia portfela” nadesłanym na konkurs ogłoszony przez Jerzego Pilcha. Jego pierwsza książka, powieść grozy „Domofon” ukazała się w 2005 roku. W 2006 roku opublikował baśń w stylu fantasy „Góry Żmijowe”, a w 2007 – kryminał „Uwikłanie” uhonorowany Nagrodą Wielkiego Kalibru. W 2015 roku otrzymał Paszport „Polityki” w kategorii „Literatura”. Autor napisał m.in. Uwikłanie, Gniew, Bezcenny, Kwestia ceny.

W trakcie wydarzenia zapewniona jest dostępność architektoniczna i audiodeskrypcja.

Zapisy pod mailem kontakt@fundacjakatarynka.pl oraz telefonicznie pod numerem telefonu:725 211 301 lub 797 122 452. Wstęp darmowy.

Kiedy?
4 grudnia br.
godzina 18:00

Gdzie?
Wrocławski Dom Literatury
Klub Proza
ul. Przejście Garncarskie 2

Dojazd
Przystanek Wita Stwosza
Tramwaje: 6, 7
Przystanek Świdnicka
Tramwaje: 3, 4, 8, 10, 17, 18, 33
Autobusy: K

 

Fot. Unsplash