Treść artykułu

Kobieta siedzi na ławce wewnątrz pomieszczenia z murowanymi ścianami, położyła na ławce wyprostowane nogi, na kolanach trzyma laptopa;

Załóż tymczasowy profil zaufany i składaj wnioski w SOW

Chcesz wnioskować online w Systemie Obsługi Wsparcia, ale nie masz podpisu elektronicznego ani profilu zaufanego? Rozwiązaniem jest założenie tymczasowego profilu zaufanego. Uzyskasz go bez wychodzenia z domu – przypomina PFRON.

Tymczasowy profil zaufany pozwala na podpisywanie wniosków w systemie SOW przez trzy miesiące. Czas ten może jednak zostać wydłużony automatycznie, jeśli nadal będą obowiązywać ograniczenia związane z pandemią COVID-19.

Aby założyć tymczasowy profil zaufany, trzeba mieć ważny dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport oraz urządzenie z dostępem do Internetu, wyposażone w kamerę i mikrofon (tablet, telefon, komputer stacjonarny lub laptop). Na tym urządzeniu musi działać aplikacja Microsoft Teams (do pobrania ze strony: https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-teams/download-app), która umożliwia prowadzenie rozmów wideo.

Wniosek o nadanie tymczasowego profilu zaufanego można złożyć na portalu GOV.pl.

Od 1 stycznia br. za pośrednictwem platformy internetowej SOW PFRON można składać wnioski o dofinansowanie uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych oraz zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych. Z systemu korzystają już wszystkie powiaty w Polsce.

Źródło: Wydział ds. Komunikacji PFRON

Fot. Pixabay