Treść artykułu

Palce piszące na klawiaturze z brajlowskim alfabetem

Wsparcie w doborze technologii asystujących w Opolu

W Opolu powstał Ośrodek Wsparcia i Testów, gdzie osoby z niepełnosprawnością mogą skorzystać z bezpłatnych porad w doborze technologii asystujących. A następnie wypożyczyć dany sprzęt.

OWiT to miejsce skierowane do osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Zadaniem tej jednostki jest udostępnianie nowych technologii asystujących w takich obszarach jak: komunikowanie się, dostęp do informacji, nauka, praca, rozwijanie hobby, zwiększenie samodzielności.

Będzie tam można bezpłatnie testować i wypożyczać różnego rodzaju technologie asystujące (sprzęt, urządzenia i oprogramowanie). Sprzęt specjalistyczny będzie dobierany do rodzaju niepełnosprawności. Następnie beneficjent będzie mógł wypożyczyć ten sprzęt, a potem ubiegać się o jego zakup z dofinansowaniem.

Realizacji programu na Opolszczyźnie podjęła się Fundacja Flexi Mind. Działanie jest finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Ośrodek Wsparcia i Testów w Opolu mieści się na ulicy Luboszyckiej 36 na parterze biurowca Centrum Biurowego Europol. Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00. Kontakt: tel. 500 059 949; email: jkowalczyk@fleximind.pl.

Źródło: PFRON