Wolontariat w Belgii – dzięki niemu wiele się nauczysz
Polski Związek Niewidomych razem z VIEWS International (sprawdzonym partnerem wielu dotychczasowych projektów organizacji) realizuje projekt wolontariatu w Belgii, w miejscowości Liège. Koszty podróży oraz ubezpieczenia zdrowotnego pozostaną w pełni pokryte.
Zapraszamy wszystkie osoby chętne do udziału w projekcie wolontariatu, realizowanym w ramach Europejskiego Korpusu Społecznego. Wydarzenie skierowane jest do osób niewidomych lub słabowidzących w wieku od 18–30 lat. Wymagana jest co najmniej podstawowa znajomość języka francuskiego oraz duża motywacja do nauczenia się tego języka na poziomie zaawansowanym. Projekt może ruszyć wiosną br. Zgłoszenia przyjmujemy do 12 lutego br.
Poniżej przybliżamy dwie dostępne propozycje w ramach wolontariatu. Organizacją koordynującą jest VIEWS International, natomiast praca jest wykonywana w różnych organizacjach goszczących.
Pierwszą propozycją jest społeczno-kulturalna koordynacja w dzielnicy Sainte-Marguerite (CSCSM). W ramach pracy w tym miejscu, wolontariusz będzie mógł, m.in. spróbować swoich sił w redakcji dwumiesięcznika „Salut Maurice!”. Osoba chętna, która zna język francuski na odpowiednim poziomie, będzie zaangażowana w prowadzenie kursów języka francuskiego jako języka obcego dla osób młodych, które przybyły do Liège i nie znają tego języka.
Drugą propozycją jest praca w organizacji Views International. Wolontariusz będzie włączony m.in. w organizację czasu wolnego młodzieży (spotkania o charakterze kulturalnym, działania sportowe, gry zespołowe), np. w organizacji La Baraka, a także realizację międzykulturowych działań z lokalną młodzieżą, pomoc w tworzeniu projektów i działań o wymiarze europejskim (w zakresie np. muzyki, sportu itp.).
Zachęcamy młode osoby z dysfunkcją narządu wzroku do udziału w tym przedsięwzięciu. Jest to okazja do nauczenia się języka obcego, zdobycia doświadczenia w pracy w międzynarodowym środowisku oraz osiągnięcia większej samodzielności w życiu.
Informacje na temat zakwaterowania, wyżywienia oraz kosztów przejazdu uzyskają Państwo, dzwoniąc pod nr tel. 22 887 62 70 lub kontaktując się mailowo: alemanczyk@pzn.org.pl.
Fot. Shutterstock