Treść artykułu

Wirtualny przewodnik pełen inspiracji

Wydział Ekonomii Społecznej Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej przygotował wirtualny przewodnik, w którym można znaleźć informacje o dostępnych w sieci muzeach, teatrach, portalach pełnych ciekawostek historycznych czy wiedzy popularnonaukowej. Ma on ułatwić instruktorom warsztatów terapii zajęciowej prowadzenie zajęć na odległość z osobami z niepełnosprawnością, ale może być też pomocny dla seniorów, nauczycieli szukających inspiracji do prowadzenia lekcji online oraz innych osób, które cenią wartościowe treści w Internecie.

– Pomysł na wirtualny przewodnik dla instruktorów pracujących z osobami niepełnosprawnymi zrodził się pod koniec marca, gdy zebraliśmy informacje ze środowiska mazowieckich warsztatów terapii zajęciowej na temat tego, jak radzą sobie w czasie tzw. ogólnopolskiej kwarantanny – mówi Ryszard Szwarc z Wydziału Ekonomii Społecznej Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. – Przebywanie w warunkach domowej izolacji źle wpływa na uczestników warsztatów. Spory problem stanowi zagospodarowanie ich czasu wolnego, wykorzystanie go sensownie i z pożytkiem. Dlatego postanowiliśmy pomóc i zaproponować gotowe rozwiązanie w postaci wirtualnego poradnika.

Przewodnik dostępny jest na stronie: https://sites.google.com/view/wirtualny-przewodnik-wtz/strona-g%C5%82%C3%B3wna. Witryna ma prosty, czytelny układ, a poruszanie się po niej jest czysto intuicyjne. Dzięki przewodnikowi, nie ruszając się z domu, można przenieść się do wirtualnych muzeów w Polsce i za granicą, obejrzeć ciekawe spektakle teatralne czy operowe, a także dostępne online filmy pochodzące z legalnego źródła. Przewodnik zachęca do wirtualnego podróżowania po świecie oraz odwiedzania ciekawych miejsc i zabytków turystycznych, poznawania ciekawostek historycznych i rozwijania własnych pasji, poczynając od majsterkowania, przez fotografowanie, a na gotowaniu kończąc. Nie zabrakło w nim również czegoś dla ciała. Zawarte tam propozycje ćwiczeń są dobre dla osób w każdym wieku, niezależnie od ich kondycji i na pewno przydadzą się podczas siedzenia w domu, jeśli będziemy chcieli zaznać trochę ruchu.

Informacja prasowa

Fot. Pixabay