Treść artykułu

Dziewczyna trzyma w ręku iphona

W poszukiwaniach pomoże lokalizator

Niewielkich rozmiarów lokalizator może pomóc znaleźć zgubioną rzecz powiadamiając głosowo, gdzie ona się znajduje. To urządzenie współdziałające z iphonem, niedawno pojawiło się na rynku.

Airtag, bo tak nazywa się to bardzo małe urządzenie, pomaga odnaleźć zagubione przedmioty. Jego parowanie z iphonem lub innym urządzeniem marki Apple nie jest trudne. Airtag wyglądem przypomina duży guzik i jest zasilany wymienną baterią, która zdaniem producenta wystarczy na rok. Do lokalizowania przedmiotów, do których przyczepiony zostanie ten znacznik, wykorzystywana jest natywna aplikacja lokalizator. W zakładce „przedmioty” możemy odnaleźć Airtaga, odtworzyć dźwięk lub zobaczyć go na mapie. Użytkownicy iphonów: 11, 11 pro, 11 pro max, 12, 12 mini, 12 pro, 12 pro max, będąc w pobliżu za pomocą aplikacji będą otrzymywać wskazówki nawigacyjne. Telefon będzie silniej wibrował, z chwilą zbliżania się do zagubionego przedmiotu. Osoby niewidome mogą nastawić w iphonie powiadamianie głosowe, wtedy będą otrzymywać słowne wskazówki o odległości od zagubionego przedmiotu.

Airtag pomoże odnaleźć zagubione klucze, torebkę, plecak lub inny przedmiot, do którego przyczepimy znacznik. Ten niewielki gadżet pomoże odnaleźć drzwi pokoju, gdy zatrzymamy się w hotelu. Wystarczy wtedy zostawić go w pokoju, a będąc na korytarzu odtworzyć dźwięk z Airtaga. To urządzenie może okazać się niezbędną pomocą dla osoby niewidomej. O jego pełnych możliwościach napiszemy niebawem w “Pochodni”. Airtag można kupić za 159 zł, a zbiorcze opakowanie z czterema znacznikami za 549 zł.

Fot.Shutterstock