Spektakl dla osób niewidomych i słabowidzących
Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza 22 listopada br. o godz. 13.00 na spektakl przygotowany z myślą o osobach niewidomych i słabowidzących. Sztuka „Uciekinierki” to pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji opowieść o kobietach. O tym, jak wiele dają z siebie innym – mężowi, dzieciom – zapominając o swoich potrzebach.
Spektakl został zrealizowany w ramach cyklu „Teatr dla niewidomych i słabowidzących”. Dyrektor Ewa Pilawska zapoczątkowała inicjatywę w 2005 r. Ma ona na celu przybliżenie teatru i umożliwienie dostępu do niego widzom z dysfunkcją narządu wzroku. Tej formy nie można porównywać ze spektaklami z audiodeskrypcją. Premiery są tworzone w oparciu o zrozumienie wyjątkowości niewidomych widzów. Każdy pokaz to inscenizacja nowego tekstu, dotychczas niewystawianego na scenie Teatru Powszechnego.
„Uciekinierki” to pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji opowieść o kobietach. O tym, jak wiele dają z siebie innym. To historia o miłości, codziennych problemach, ale też o odwadze bycia sobą i o tym, że nigdy nie jest za późno, by o siebie zawalczyć. Nawet, jeśli oznacza to ucieczkę w nieznane.
Opis sztuki:
W środku nocy, gdzieś pośrodku niczego, spotykają się dwie obce sobie kobiety – Margot i Claude. Pierwsza to czterdziestoletnia gospodyni domowa, która w dniu 18. urodzin córki decyduje, że chce wreszcie żyć pełnią życia. Druga to pensjonariuszka domu spokojnej starości, która nie chce zgodzić się na życie według scenariusza, jaki zaplanował dla niej syn.
Pozornie różni je wszystko – wiek, doświadczenie czy styl życia. Jednak, choć same nie chcą się do tego przyznać, wiele je łączy. Spotykają się w ważnym dla obu momencie. W chwili, kiedy zaczynają rozumieć, że całe życie poświęciły innym i już czas pomyśleć o sobie. Jak zakończy się ich szalona podróż autostopem? Czego się o sobie dowiedzą?
Pierre Palmade i Christophe Duthuron
Przekład: Barbara Grzegorzewska
Reżyseria (społecznie): Ewa Pilawska
Obsada: Barbara Szcześniak, Beata Ziejka
Didaskaliusz: Michał Lacheta
Zainteresowane propozycją osoby są proszone o potwierdzenie przybycia na przedstawienie. Można to zrobić, dzwoniąc pod nr tel.: 42 633 50 36, 42 633 25 39 wew. 314, 335 lub przesyłając wiadomość na adres e-mail: [email]bilety@powszechny.pl[/email].