Treść artykułu

Osoby zwiedzają wystawę

Przewodnik oprowadzi Cię po Muzeum Emigracji

Po przerwie spowodowanej pandemią Muzeum Emigracji w Gdyni wznawia oprowadzanie przez przewodników. Oferta w szczególności kierowana jest do osób z niepełnosprawnościami. Dzięki temu mają one wyjątkową możliwość poznania wystawy i eksponatów, dostosowaną do własnych potrzeb i zainteresowań.

W sierpniu z bezpłatnego oprowadzania przez przewodnika po ekspozycji będzie można skorzystać 22 sierpnia 2020 roku o godzinie 13.00. Wolontariusz poczeka przed kasą Muzeum, a jego znakiem rozpoznawczym będzie fioletowa koszulka i identyfikator. Usługa przewodnicka jest bezpłatna, należy jednak kupić bilet wstępu na wystawę.

Spacery odbywają się w języku polskim. Limit osób to: 5 nieznajomych lub 7 członków rodziny/mieszkających razem. Podczas zapisów należy podać dane kontaktowe. Rezerwacja: e-mail: kasa@muzeumemigracji.pl, tel. 58 670 41 61.

Kadra wolontariuszy-przewodników to osoby w wieku od 18 do 58 lat, z różnymi doświadczeniami, zainteresowaniami i profilem zawodowym. Przeszli oni profesjonalne, trzymiesięczne szkolenie przewodnickie, podczas którego poznawali nie tylko historię emigracji i muzealną wystawę, ale także uczyli się występować przed grupą oraz nabywali umiejętności pomocy osobom z niepełnosprawnościami.

Muzeum Emigracji w Gdyni
ul. Polska 1
81-339 Gdynia
http://www.polska1.pl/

Fot. Unsplash