Projekt ACT_YOU

Skrócona nazwa projektu: ACT_YOU

Pełna nazwa projektu: Promowanie aktywnego uczestnictwa w działaniach rozwoju zawodowego dla pracowników młodzieżowych, liderów młodzieżowych, organizacji i instytucji angażujących młodzież z mniejszymi szansami (Promoting active participation in professional development activities for youth workers, youth leaders, organisations and institutions involving young people with fewer opportunities).

Czas trwania projektu 1.02.2025 – 31.01.2026

Projekt realizowany jest ze środków Erasmus plus.

Liderem projektu jest Views International – międzynarodowe stowarzyszenie z siedzibą w Belgii. Partnerami Projektu są: Slovenian Association of Disabled Students (Słowenia), Peece Volunteering Network Norwey (Norwegia), Foundation for Development of the Cultural BPOCS (Bułgaria), Association Babilon Travel (Rumunia), Asociata Pentru Tineret Sakura (Rumunia), Peace Volunteering Network (Albania), ASBL Loryhan (Belgia) I Polski Związek Niewidomych (Polska).

Główne cele projektu ACT_YOU:

  • Budowanie społeczności pracowników młodzieżowych, którzy mogą wspierać działania młodych ludzi z niepełnosprawnością i mniejszymi szansami w lokalnych, krajowych, unijnych programach i poza nimi.
  • Rozwój lokalnych praktyk pracy z młodzieżą mających pozytywny wpływ na regularną pracę pracowników młodzieżowych.
  • Wyposażenie pracowników młodzieżowych w pożyteczne umiejętności i kompetencje wspierające i promujące prawa człowieka, demokrację i praworządność, jak również skuteczne uczestniczenie w kulturze demokracji i życiu w pokoju jedni z drugimi.
  • Wspieranie pozaformalnych, partnerskich, opartych na doświadczeniu i nieformalnych możliwości uczenia się dla pracowników młodzieżowych, aby zapewnić wysokiej jakości działania rozwoju zawodowego, które będą miały bezpośredni wpływ na uczestników, jak również na młodych ludzi, którzy są zagrożeni marginalizacją i wykluczeniem.
  • Zapewnienie osobom pracującym z młodzieżą lepszego zrozumienia tego, jak wdrażać dostępne i włączające inicjatywy dla osób z mniejszymi szansami.

W ramach projektu przewidziane są dwa działania: Wizyta studyjna w Belgii (maj 2025r.) i kurs szkoleniowy w Albanii (październik 2025).

Ponadto zostaną podjęte działania online i offline.

Realizowane będą również międzynarodowe spotkania partnerów projektu (głównie on line), a na koniec zostanie utworzona wielojęzyczna lista zaleceń, które będą stanowiły wskazówki polityczne oparte na krótkich raportach organizacji uczestniczących w projekcie, dotyczących ich zaangażowania z młodzieżą z mniejszymi możliwościami, a także ich działań, najlepszych praktyk, praktycznych narzędzi i pomysłów na budowanie większej inkluzyjności w europejskich i międzynarodowych scenariuszach.

    Informacje

    Nie znaleziono treści do wyświetlenia.