Treść artykułu

Zdjęcie foyer w kinie

Pokaz filmu „Wszystkie nasze strachy”

Fundacja Katarynka zaprasza 20 lutego o godz. 16.00 na pokaz filmu z audiodeskrypcją „Wszystkie nasze strachy”, który został wyróżniony pięcioma Złotymi Lwami. Seans odbędzie się w kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu. W filmie występują m.in.: Dawid Ogrodnik, Maria Maj i Andrzej Chyra.

Opis filmu: Dawid (Dawid Ogrodnik) to artysta, aktywista i katolik. Cieszy się szacunkiem wspólnoty wiejskiej, walczy o jej sprawy. Nie rozstaje się z bluzą z tęczowymi elementami, jednocześnie jest głęboko zaangażowany w życie duchowe jako katolik. Bohater decyduje się wziąć udział w walce w obronie idei.

Przed seansem goście, Alina Szeptycka i Maciej Pichlak, w krótkiej rozmowie zastanowią się nad podejmowanymi w filmie tematami homofobii i miejscem osób LGBT+ we współczesnym Kościele Katolickim w Polsce. Rozmowa będzie tłumaczona na PJM.

Alina Szeptycka to polonistka, aktywistka, edukatorka, współorganizatorka Wrocławskiego Marszu Równości. Dr hab. Maciej Pichlak to pracownik Katedry Teorii i Filozofii Prawa na Uniwersytecie Wrocławskim, publikował m.in. w czasopismach „Więź”, „Przewodnik Katolicki”.

Kiedy: 20 lutego 2022, niedziela, g. 16.00
Gdzie: Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19 a, Wrocław
Film: „Wszystkie nasze strachy” reż. Łukasz Ronduda i Łukasz Gutt

Film z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Fundacja Katarynka zapewnia odbiorniki ze słuchawkami do odsłuchania audiodeskrypcji. Ze względu na pandemię zaleca przyniesienie własnych słuchawek. Bilety w cenie 6 zł.

Osoby z niepełnosprawnościami mogą rezerwować bilety pod adresem: rezerwacje@adapter.pl lub dzwoniąc na numer tel. 507 507 129. Bilety będzie można odebrać w kasie kina.
Bilety można także kupić bezpośrednio w kasie lub przez stronę http://www.kinonh.pl.

Z powodu obowiązujących przepisów w sali może przebywać do 30% osób niezaszczepionych przeciwko COVID19. Dlatego podczas składania rezerwacji organizatorzy proszą o informację, ile biletów będzie wykorzystanych przez osoby zaszczepione.

Źródło: Fundacja Katarynka