Treść artykułu

Lekarz wykonujący zabieg.

Operacja zaćmy możliwa w Wojskowym Instytucie Medycznym

Chirurgia zaćmy, chirurgia refrakcyjna soczewki, pełny zakres usług w zakresie diagnostyki i leczenia zmian na powierzchni gałki ocznej, diagnostyka i terapia zachowawcza jaskry – to tylko niektóre z usług wykonywanych w Oddziale Chirurgii Okulistycznej WIM w Legionowie. Placówka ściśle współpracuje z warszawską filią.

Zaćma jest poważną chorobą polegającą na zmętnieniu soczewki. Nieleczona może doprowadzić do poważnych konsekwencji – zaburzeń widzenia, a nawet do całkowitej utraty wzroku. WHO wymienia niezoperowaną zaćmę jako jedną z głównych przyczyn ślepoty.

– W naszym oddziale na operację zaćmy czeka się 7 dni. Operacje są bezpłatne, z ubezpieczenia, w ramach NFZ. Na pierwszą poradę okulistyczną zapraszamy do naszego szpitala: WIM Legionowo, ul. Zegrzyńska 8. Oddział Chirurgii Okulistycznej, piętro 3 – informuje kierownik oddziału dr n. med. Mateusz Tłustochowicz.

Aby zapisać się do Poradni Okulistycznej, należy zadzwonić pod nr tel. 261 866 225 (pon., śr., czw., pt. w godz. 7.30–14.00, śr. w godz. 07.30–19.00).

Więcej informacji dla pacjentów zgłaszających się na zabieg na stronie: https://wim.mil.pl/wim.mil.pl/wim.mil.pl/196-struktura-wim/3959-oddzial-chirurgii-okulistycznej-szl.

W celu usprawnienia zapisów należy przygotować swoje dane: imiona i nazwisko, PESEL, adres z kodem pocztowym, numer telefonu do kontaktu.

Pracownicy informują, iż w związku ze zmianami od 1 stycznia 2015 r., oryginał skierowania musi być dostarczony w ciągu 14 dni od dnia zapisania się do Poradni Specjalistycznej – osobiście, przez osobę trzecią, lub drogą pocztową na adres: Wojskowy Instytut Medyczny Legionowo, Poradnia Okulistyczna, ul. Zegrzyńska 8 , 05-119 Legionowo.

Dodatkowe wiadomości o zaćmie i zabiegach umieściliśmy na stronie: https://pzn.org.pl/nie-tracmy-czasu-nie-tracmy-wzroku-przez-zacme/.

 

Fot. Unsplash