Treść artykułu

Zdjęcie. Ktoś podpisuje dokument.

Od 25 maja wszystkie urzędy administracji publicznej otwarte dla interesantów

Już nie część, a wszystkie urzędy administracji publicznej, w tym samorządowej, od 25 maja wracają do bezpośredniej obsługi obywateli. W placówkach musi zostać zachowany rygor sanitarny. Jak będzie wyglądało przyjmowanie interesantów? O tym w informacji poniżej.

W każdym urzędzie, przy zachowaniu wymogów sanitarnych, będzie możliwość osobistego załatwiania spraw. Dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi (nie wliczając osób obsługujących interesantów). Od 25 maja zostanie także wznowiony bieg terminów administracyjnych.

– Część urzędów podjęła już wcześniej decyzję o bezpośredniej obsłudze obywateli w tym trudnym czasie. Dziękuję tym samorządom, które pomimo epidemii starały się normalnie wykonywać wszystkie obowiązki. Jednym z priorytetów administracji w najbliższym czasie musi być rozwój e-usług. Wielu Polaków w ciągu tych trzech miesięcy skorzystało z elektronicznej możliwości kontaktu z urzędem – powiedział wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker.

Źródło: MSWiA

Fot. Unsplash