Treść artykułu

Lekarz bada wzrok dziewczynce. Dziewczynka przymierza specjalne okulary.

Nowoczesny sprzęt do terapii pacjentów z chorobami wzroku

Sprzęt o wartości ponad 2 mln złotych przekazała Fundacja WOŚP do Miejskiego Centrum Medycznego im. doktora Karola Jonschera w Łodzi. Urządzenia będą służyć pacjentom do diagnostyki i leczenia chorób wzroku.

Fundacja WOŚP przekazała sprzęt placówce w Łodzi, który będzie wykorzystywany na Okulistycznym Bloku Operacyjnym oraz Oddziale. Przekazane urządzenia to: aparat do znieczulenia wraz z kardiomonitorem i wyposażeniem, aparat USG, mikroskop operacyjny wraz z systemem 3D, Biomami, OCT oraz oftalmoskop.

„Fundacja WOŚP ma dla nas olbrzymie serce. Tylko w tym roku trafił do nas mikroskop operacyjny ze śródoperacyjnym OCT (optyczną koherentną tomografią), co umożliwi większą precyzję i zakres operacji przedniego i tylnego odcinka oka. Jego koszt to prawie 1 mln 800 tys. zł. Otrzymaliśmy także aparat do znieczulenia wraz z kardiomonitorem, aparat USG, który zapewnia wyjątkową jakość obrazu i co ważne, można go łatwo przenosić, bo waży niecałe 4 kg. Do diagnostyki siatkówki otrzymaliśmy oftalmoskop, który będzie wykorzystywany u pacjentów z zaćmą” – napisano na stronie szpitala.

To już kolejny sprzęt przekazany Miejskiemu Centrum Medycznemu. Wcześniej placówka otrzymała 121 urządzeń o łącznej wartości ponad 3 milionów złotych, w tym: kardiomonitory, urządzenia rehabilitacyjne i łóżka szpitalne.

Pieniądze na zakup sprzętu dla małych pacjentów na oddziale okulistycznym pochodzą ze zbiórki publicznej realizowanej przez Fundację WOŚP dwa lata temu. Jej celem było zebranie środków na leczenie chorób wzroku u dzieci. Udało się wtedy zebrać kwotę 224 376 706,35 zł. Środki zostały przeznaczone na zakup sprzętu dla szpitali w całej Polsce.

Źródło: WOŚP, MCM