Treść artykułu

Trwa spotkanie pracowników. Młodej kobiecie składają gratulacje. W tle osoby klaszczą.

Nowa edycja Konkursu Lodołamacze. Wyślij zgłoszenie

Ruszyła nowa edycja konkursu Lodołamacze – nagradzane są w nim firmy, których wyróżnikiem jest wrażliwość i solidarność społeczna oraz nowoczesne podejście do polityki zatrudnienia. Zgłoszenia można przesyłać do 15 sierpnia br.  

Konkurs Lodołamacze ma formę kampanii społecznej. Jego ideą przewodnią jest łamanie stereotypów, uprzedzeń, a przed wszystkim „lodów obojętności” na los osób z niepełnosprawnością, w szczególności na rynku pracy.

Do 15 sierpnia br. można przesyłać zgłoszenia do tytułu „Lodołamacze 2023” w następujących kategoriach:

  • Zatrudnienie Chronione,
  • Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa,
  • Otwarty Rynek Pracy,
  • Instytucja,
  • Przyjazna Przestrzeń – Dostępność,
  • Zdrowa Firma,
  • Dziennikarz bez Barier,
  • Biznes Odpowiedzialny Społecznie – Zrównoważony Rozwój Biznesu (CSR/ESG).

Przebieg konkursu

Konkurs został podzielony na dwa etapy: regionalny – wyłaniający laureatów w poszczególnych rejonach kraju oraz centralny – w którym finaliści zmierzą się w walce o laur Lodołamaczy 2023. Statuetki zostaną przyznane w 8 kategoriach. Na laureatów bieżącej edycji czekają również dwie kategorie dodatkowe: „Superlodołamacz” i „Lodołamacz Specjalny”.

W ramach konkursu Lodołamacze 2023, wybrane firmy otrzymają prestiżowe nagrody podczas uroczystej gali, która odbędzie się 12 października br. w sali Zamku Królewskiego w Warszawie.

Szczegółowe informacje o tym przedsięwzięciu znajdują się na stronie: www.lodolamacze.info.pl.

Konkurs Lodołamacze odbywa się regularnie od 2006 r. Jego organizatorem jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych (FAZON), której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP, Agaty Kornhauser-Dudy. Projekt finansowany jest z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz wspierany ze środków rządowych i samorządowych.

 

Źródło: FAZON