Budynek Muzeum M.Skłodowskiej-Cuire

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie zaprasza

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie zaprasza na zwiedzanie i spektakle z audiodeskrypcją.

“Muzeum ma charakter biograficzny. Ekspozycję stałą tworzy obszerny zbiór oryginalnych notatek i listów Marii Skłodowskiej-Curie, a także fotografii, dokumentów oraz rzeczy osobistych uczonej i jej rodziny.Wśród eksponatów znajdują się rzeźby autorstwa znanych polskich artystów.
Fragment wystawy zaaranżowano na laboratorium paryskie Państwa Curie, w którym prezentowane są przyrządy pomiarowe, zaprojektowane przez Piotra Curie. Część ekspozycji upamiętnia noblistkę na znaczkach, medalach i banknotach” – taki opis znajduje się na stronie internetowej instytucji.

Zwiedzanie z audiodeskrypcją: 2 i 3 października br. godz. 12 (bilet – 11 zł).

Zwiedzanie i spektakl „W promieniach. Zupełnie nieznane listy Marii Skłodowskiej-Curie” z audiodeskrypcją: 30 września br. godz. 12 i 18 (bilet – 11 zł).
Uwaga! Spektakl przeznaczony jest dla osób powyżej 16 roku życia.

Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązuje rezerwacja miejsc, w tym celu proszę pisać na adres: a.michnikowska@mmsc.waw.pl
Potwierdzeniem rezerwacji jest zakup Biletu Specjalnego w kasie Muzeum lub dokonanie opłaty przelewem na konto: 83 1020 1013 0000 0102 0390 5031 (w tytule należy wpisać „PZN, nazwisko i datę wydarzenia”).

Adres: ul. Freta 16, Warszawa
Dodatkowe informacje: www.mmsc.waw.pl, www.facebook.com/mmscwarszawa/