Treść artykułu

Plakat Festiwalu Kino Dzieci

Kino Dzieci zaprasza na filmy z audiodeskrypcją

Festiwal Kino Dzieci odbędzie się w dniach 24 września – 2 października w 20 miastach w Polsce. Następnie od 6 do 23 października program dostępny będzie online. Znajdą się tam również seanse z audiodeskrypcją oraz przyjazne sensorycznie.

MFF Kino Dzieci to wydarzenie skierowane do dzieci od 4. roku życia oraz ich opiekunów. Ideą, która przyświeca festiwalowi, jest udostępnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów wyróżniających się walorami edukacyjnymi, artystycznymi oraz produkcyjnymi.

W programie znajdzie się 12 zróżnicowanych tematycznie i gatunkowo sekcji (w tym jedna poświęcona opiekunom), wypełnionych dokumentami, filmami aktorskimi i animowanymi. Nowością jest sekcja z norweskimi dokumentami wybranymi specjalnie dla młodych widzów. Sekcja Droga na północ to dokumenty z Norwegii.

Jak co roku, Kino Dzieci przybliży kinematografię wybranego rejonu, tym razem – wraz z partnerem tej sekcji, czyli Ambasadą Królestwa Niderlandów w Warszawie – nadadzą filmową Pocztówkę z Niderlandów. Program i informacje znajdują się na stronie: https://kinodzieci.pl/.

 Pokazy z audiodeskrypcją:

Kino Muranów, Warszawa

1 października, sobota, 14:30
Detektyw Bruno, 6+

2 października, niedziela, 12:00
Przytul mnie. Poszukiwacze miodu, 4+

Pokazy przyjazne sensorycznie:

Kino Muranów, Warszawa

24 września, sobota, 10:15
Mama Mu wraca do domu, 4+

25 września, niedziela, 10:45
Pamiętniki Tatusia Muminka, 5+

1 października, sobota, 10:15
Najlepsze urodziny Królika Karola, 4+

2 października, niedziela, 10:45
Dzieci z Bullerbyn, 6+

 

Grafika: Organizator Festiwalu Kino Dzieci