Treść artykułu

dzieci bawią się, zbliżenie na szeroko uśmiechniętego chłopca, którego dziewczynka po prawej stronie ciągnie za rękę; wszyscy są radośni i wesoło się bawią

Każdy inny – wszyscy równi

Szkoły podstawowe w całym kraju biorą udział w ogólnopolskim projekcie społeczno-edukacyjnym „Każdy inny – wszyscy równi”. W ramach inicjatywy powstały materiały edukacyjne dla nauczycieli na temat niepełnosprawności narządu wzroku. Zachęcamy do skorzystania z nich.

Celem działania jest:

  • uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób z niepełnosprawnością,
  • rozwijanie empatii wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
  • kształtowanie tolerancji wobec tych osób,
  • likwidowanie uprzedzeń,
  • przygotowanie do współuczestniczenia z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w życiu.

Autorką projektu jest Katarzyna Żelazna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sochaczewie.

Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Ciężkowicach przygotowała prezentację, która przybliża tematykę niepełnosprawności narządu wzroku. Znajdują się w niej odniesienia do strony i materiałów edukacyjnych (ulotki, filmy) Polskiego Związku Niewidomych. Wszystkich nauczycieli i edukatorów serdecznie zapraszamy do skorzystania z nich i szerzenia wiedzy na temat dysfunkcji narządu wzroku. Prezentację można znaleźć pod linkiem: https://view.genial.ly/6368210849e94d00175b5cff.

Przypominamy także o możliwości skorzystania z zajęć edukacyjnych, czyli Laboratorium Ciemności. Więcej o nich na stronie: https://pzn.org.pl/category/oferta/laboratorium-ciemnosci/.

DU/Centrum Komunikacji PZN

Fot. Unsplash