Treść artykułu

Okładka poradnika

Jak pomagać osobom niewidomym i słabowidzącym? Nowy poradnik!

Na ulicy, przystanku czy w sklepie często spotykamy osoby z niepełnosprawnością narządu wzroku. Uczestniczą one w codziennym życiu, tak samo, jak inni ludzie. Często zdarza się, że osobom z niepełnosprawnościami nie pomagamy, bo nie wiemy, jak to zrobić. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, ulotkę, materiały w social mediach i Internecie. Chcemy dotrzeć z przekazem do jak największej liczby osób. Tak, aby razem tworzyć bardziej dostępny świat, w którym każdy czuje się dobrze.

Plik z poradnikiem do pobrania został umieszczony poniżej. Więcej podobnych materiałów o tym, jak pomagać osobom z dysfunkcją narządu wzroku można znaleźć pod adresem: https://pzn.org.pl/jak-pomoc-osobie-z-uszkodzonym-wzrokiem/. Zachęcamy do korzystania z tych publikacji i dzielenia się zdobytą wiedzą.

Pobierz plik “Jak pomagać osobom niewidomym i słabowidzącym – .pdf – 6MB”

Tych, którzy chcą poznać świat z perspektywy osób niewidomych i słabowidzących zapraszamy do Laboratorium Ciemności w Instytucie Tyflologicznym PZN w Warszawie. Są to warsztaty, na których można uzyskać wiedzę, jak osoby z dysfunkcją narządu wzroku funkcjonują na co dzień, jak zauważać i rozumieć ich potrzeby.

 

***

 

Materiały zostały przygotowane w ramach projektu „Pokonamy bariery. Czasopisma PZN dla osób niewidomych i słabowidzących” współfinansowanego ze środków PFRON.

Logo PFRON