Treść artykułu

Na stole znajduje się otwarty laptop, ktoś pisze na klawiaturze komputera.

Internetowe narzędzie pomoże osobom z niepełnosprawnością

Informacje na temat świadczeń, ulg i przywilejów, czytelne wyjaśnienie zasad ich przyznawania, opcja pobrania wszystkich niezbędnych druków – takie funkcje ma e-niezbędnik dla osób z niepełnosprawnością. To internetowe narzędzie stworzyła Fundacja Neuron Plus, organizator ogólnopolskiej kampanii STOP Barierom.

Dodatkowo sztuczna inteligencja, czyli wirtualny doradca, ułatwia znalezienie treści poszukiwanych przez użytkownika. Dzięki niemu osoby z niepełnosprawnością jeszcze szybciej mogą uzyskać odpowiedzi na swoje pytania. Chat bot stara się zrozumieć intencje użytkownika i odpowiadać w sposób najbardziej precyzyjny, wskazując konkretne treści w oknie komunikatora. Kiedy nie potrafi tego zrobić, kieruje użytkownika do live chata Fundacji Neuron Plus, prowadzonego przez konsultantów z zakresu dietetyki, rehabilitacji, prawa oraz wsparcia psychologicznego.

E-niezbędnik znajduje się na stronie www.stopbarierom.pl (zakładka Warto wiedzieć). Treści w e-niezbędniku będą aktualizowane na bieżąco i poszerzane o nowe zagadnienia. Obecnie trwają prace nad sekcją związaną z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnością.

Kampania STOP Barierom wspiera dostępność usług dla osób z niepełnosprawnością w przestrzeni komercyjnej i publicznej. Projekt promuje ideę likwidacji barier przez przedsiębiorstwa i instytucje oraz wspiera aktywizację osób z niepełnosprawnością do pełnoprawnego funkcjonowania w codziennym życiu.

Inf. prasowa / Fundacja Neuron Plus

Fot. Unsplash