Treść artykułu

II Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych – można przesyłać swoje zgłoszenia

Okręg Opolski PZN organizuje II Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych – Opole 2021. Do końca maja niewidomi i słabowidzący wokaliści mogą zgłaszać się do konkursu. Koncert finałowy odbędzie się 21 września br. w Filharmonii Opolskiej z towarzyszeniem orkiestry. 

Profesjonalne jury wyłoni trzech wykonawców, którzy będą reprezentować Polskę na piątym, międzynarodowym festiwalu dla osób niewidomych organizowanym przez Lions Club w Krakowie zorganizowanym w 2022 r.  Utalentowane wokalnie osoby, które zainteresowane są udziałem w wydarzeniu powinny przesłać jeden utwór w formacie mp3. Czas trwania piosenki nie może być dłuższy niż 5 minut. Zgłoszenia są przyjmowane do 31.05.2021 r. drogą mailową (e-mail: oppon.opole@gmail.com) lub w formie tradycyjnej na adres: Okręg Opolski PZN, ul. Kościuszki 25/1, 45-063 Opole. Do nagrania należy dołączyć podpisany formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny na stronie: www.pzn.opole.pl/przeglad-piosenki-2 (tam też regulamin). W przypadku wysyłki mailem, dokument należy wydrukować, podpisać, zeskanować i przesłać. Niestety, ze względów logistycznych, organizator nie jest w stanie przyjmować zgłoszeń zespołów.

Logo Przeglądu PiosenkiKomisja Kwalifikacyjna wyłoni 15 wykonawców, którzy wezmą udział w koncercie finałowym w Filharmonii Opolskiej z towarzyszeniem orkiestry. Aranże utworów przygotuje organizator na podstawie nagrań, które zostaną nadesłane przez wykonawców. Koncert finałowy będzie poprzedzony próbą w dniu 20.09.2021 r.

Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem: Wojewody Opolskiego, Marszałka Województwa Opolskiego i Prezydenta Miasta Opola.