Treść artykułu

Wnętrze galerii, na ścianach obrazy

Fundacja Wielozmysły zaprasza na jesienne wydarzenia z kręgu sztuki

Fundacja Wielozmysły zaprasza osoby niewidome i słabowidzące w dniu 4 listopada br. na spotkanie z cyklu „Spacerownik Wielozmysłowy”, w ramach którego uczestnicy odwiedzą warszawską galerię sztuki. Organizacja zaprasza również na oprowadzanie po wystawie w Muzeum Etnograficznym w Warszawie, które odbędzie się 9 listopada.

Spacerownik wielozmysłowy w galerii HOS

Spotkanie odbędzie się w piątek, 4 listopada o godz. 18.00 w galerii HOS. Organizatorzy oprowadzą uczestników po wystawie Krzysztofa Gila „Dziwne owoce rajskich drzew”. Prezentowane prace zyskały scenograficzną oprawę, którą można chłonąć wszystkimi zmysłami. Uczestnicy wspólnie przeniosą się do pięknego i nieco tajemniczego świata. Więcej informacji o wystawie można przeczytać na stronie: Dziwne owoce rajskich drzew | Krzysztof Gil (hosgallery.pl).

Miejsce: HOS Gallery, Dzielna 5/lok. 5B, Warszawa. Przystanek: Muranów, tramwaje: 15, 18, 35/Metro Ratusz Arsenał. Organizatorzy mogą Państwa odebrać z okolicznego przystanku. W tej sprawie należy kontaktować się pod nr tel.: 509 555 812/697 728 691.

Wstęp wolny. Zainteresowane osoby powinny przesyłać zgłoszenia na adres e-mail: info@wielozmysly.org.

 Oprowadzanie po wystawie w Muzeum Etnograficznym w Warszawie

Fundacja Wielozmysły w ramach współpracy z Muzeum Etnograficznym zaprasza na oprowadzanie po wystawie „Etnografki, antropolożki, profesorki”. Spotkanie odbędzie się 9 listopada o godz. 17.00. Wystawa zwraca uwagę na istotną rolę kobiet w kształtowaniu etnologii jako dyscypliny naukowej w Polsce. Prezentuje 20 bohaterek z pierwszych dwóch pokoleń kobiet profesjonalnie związanych z etnografią, antropologią i etnologią. Wybitne jednostki można poznać poprzez osobiste pamiątki, fotografie oraz eksponaty stanowiące przedmiot ich działalności badawczej i naukowej.

Więcej informacji o wystawie znajduje się na stronie: Etnografki, antropolożki, profesorki : Muzeum (ethnomuseum.pl).

Udział w ramach biletu wstępu do muzeum. Osobom z niepełnosprawnościami i ich asystentom przysługują bilety bezpłatne. Wydarzenie jest skierowane do osób dorosłych. Na spotkanie obowiązują zapisy: anna.zdzieborska@ethnomuseum.pl, nr tel.: 22 827 76 41 wew. 247.

Muzeum Etnograficzne mieści się przy ul. Kredytowej 1 w Warszawie. Przystanki autobusowe w pobliżu: Zachęta 02, Królewska 08 oraz stacja metra Świętokrzyska. Dojście do budynku chodnikiem. W pobliżu jest także przejście dla pieszych.