Zęby pod kontrolą
Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne UM we Wrocławiu zaprasza osoby z niepełnosprawnościami na konsultacje. Po wykonanym przeglądzie, każdy pacjent otrzyma kompleksowy plan leczenia zawierający opcję szybkiego, bezpłatnego leczenia w znieczuleniu ogólnym, jak również pozabiegowej opieki protetycznej i ortodontycznej.
Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne UM we Wrocławiu we współpracy z Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich oraz PTS zaprasza wszystkie osoby z niepełnosprawnościami na konsultacje, w ramach których zostanie oceniony stan jamy ustnej pacjenta.
Badanie to jest częścią akcji profilaktyczno-leczniczej, której celem jest zwiększenie dostępu do świadczeń stomatologicznych dla osób z niepełnosprawnościami. Po wykonanym przeglądzie każdy pacjent otrzyma kompleksowy plan leczenia zawierający opcję szybkiego, bezpłatnego leczeniu w znieczuleniu ogólnym, jak również pozabiegowej opieki protetycznej i ortodontycznej.
Jest to szczególnie ważne u osób niewspółpracujących z lekarzem, które nierzadko nie są w stanie sygnalizować występujących dolegliwości bólowych, czy innych potrzeb w zakresie zdrowia jamy ustnej.
UCS przypomina, że do bezpłatnych świadczeń stomatologicznych w znieczuleniu ogólnym są uprawnione wszystkie osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym, jak również dzieci poniżej 18. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu lekkim. W przypadku pacjentów nieposiadających orzeczenia o niepełnosprawności (np. osoby z dentofobią i dzieci, które uporczywie odmawiają współpracy ze stomatologiem) istnieje możliwość odpłatnego wykonania zabiegu w narkozie.
Informacje o możliwości podjęcia leczenia w znieczuleniu ogólnym można uzyskać, dzwoniąc do Poradni Stomatologii UCS UMW pod numer: +48 530 411 883.
Źródło: UCS