Prace zrealizowane w czerwcu 2022 r.
Zorganizowano 20 czerwca wspólne spotkanie konsultacyjne dla aplikantów na trenerów oraz spotkanie z wolontariuszami. Uczestniczyło ostatecznie 9 kobiet. W programie spotkania było zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich Polin i prelekcja na temat dostępności Muzeum dla osób niepełnosprawnych, zwłaszcza niewidomych i słabowidzących; warsztaty edukacyjne w „Laboratorium Ciemności” pozwalające odczuć jak funkcjonuje osoba z problemami wzroki. Było także spotkanie z osobą niewidomą posiadaczem psa przewodnika i informacja o wydawnictwach tyflologicznych, które mogą być przydatne we współpracy z osobami z problemami wzroku. Przekazano uczestnikom wykaz tych publikacji oraz niektóre drobne broszury.
Rozpoczęto także prace nad organizacja zajęć indywidualnych lub grupowych z zakresu coachingu, mentoringu, komunikacji interpersonalnej.
Odbyto spotkanie z trenerem z Centrum Wolontariatu. Współpracowano z wolontariuszami wspierającymi w PZN. Jeden z wolontariuszy w czerwcu otrzymał materiały dotyczący ustalenia gdzie i w jakich dokumentach prawnych pojawia się definicja osoby niewidomej w związku z potrzebą analizy i dokonywania zmian w różnych dokumentach prawnych nad którymi nadal pracuje.
Film jest nadal prezentowany w obu budynkach PZN oraz w poczekalni Przychodni Leczniczo-Rehabilitacyjnej PZN, gdzie przyjmowani są głównie pacjenci z problemami wzroku. Trwają prace nad ostateczną wersję formy i sposobu wydania 5 pozycji wydawniczych realizowanych w ramach projektu. Trwają także prace nad opracowaniem założeń do wydawnictw dotyczących standardów dostępności przestrzeni i obiektów użyteczności publicznej z uwzględnieniem potrzeb psa przewodnika i publikacji popularyzującej korzyści z posiadania psa przewodnika oraz zasad opieki nad zwierzętami.
Realizowano dalsze prace nad scenariuszem do filmu upowszechniającego w społeczeństwie ideę psa przewodnika.