Treść artykułu

Zdjęcie strony tytułowej jednego z rozdziałów programu.

Nowy poradnik! Zrób to sam. Rozwijanie samodzielności osób z niepełnosprawnością układu wzrokowego

Z przyjemnością informujemy, że wydaliśmy kolejny program służący rozwijaniu umiejętności z zakresu czynności życia codziennego dla osób z niepełnosprawnością układu wzrokowego.

Australijski program rehabilitacyjny „Zrób to sam. Rozwijanie samodzielności osób z niepełnosprawnością układu wzrokowego” przeznaczony do nauczania dzieci, młodzieży i osób dorosłych przez instruktorów czynności życia codziennego, tyflopedagogów, pedagogów specjalnych i innych specjalistów oraz rodziców. Jest to pierwszy tak wyczerpujących program pozwalający na nauczanie codziennych czynności.

Program składa się z 3 części:

  • W pierwszej są porady dla użytkowników programu jak najlepiej przekazywać wiedzę oraz skąd wynikają trudności związane z umiejętnościami uwzględnionymi w programie.
  • W drugiej – opisano jak uczyć umiejętności z zakresu zajęć domowych, ubierania się, spożywania posiłków i samoobsługi.
  • W trzeciej zawarte są sposoby rozwijania umiejętności wstępnych – doskonalenia sprawności rąk, siły dłoni i ramion, poczucia własnego ciała, kontrolowania jego pozycji oraz znajomości i rozumienia pojęć.

Program zawiera także:

  • 2 filmy: “Do it yourself” (Zrób to sam) w wersji oryginalnej bez tłumaczenia oraz “Ways to teach – a closer look” (Nauka czynności życia codziennego) w wersji oryginalnej z tłumaczeniem plansz na język polski.

Kobiece dłonie trzymają podręcznik "Zrób to sam..."

Cena 400 zł.

Jeżeli są Państwo zainteresowani, można składać zamówienia pod adres gwuls@pzn.org.pl

Prosimy podać:

  • dane do wysyłki;

 

Projekt “Zrób to sam Insite BAR – specjalistyczne programy rehabilitacyjne” dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Kwota dofinansowania: 1.01.2020 – 31.03.2021 – 58.550 zł

PFRON Logo