Logo nagrody Holmana

Zrealizuj swoje marzenia!

Osoby niewidome i słabowidzące, które mają ciekawy pomysł, mogą wysłać zgłoszenie do nagrody Holmana. Wygrana 25 000 USD umożliwi im realizację wymarzonego projektu. Zgłoszenia przyjmowane są od 15 stycznia do 29 lutego br.

Celem konkursu realizowanego przez amerykańską organizację LightHouse jest łamanie stereotypów dotyczących osób z dysfunkcjami wzroku i pokazanie, że mogą one żyć aktywnie, podróżować i realizować swoje pasje i pragnienia.

Jak ubiegać się o nagrodę Holmana? Należy umieścić na swoim kanale w serwisie YouTube 90-sekundowy film przedstawiający projekt, na który szuka się finansowania oraz dołączyć do tego krótki formularz zgłoszeniowy. W kolejnym etapie półfinaliści szczegółowo opiszą swój projekt, a także odbędą rozmowy z przedstawicielami organizacji LightHouse. W ten sposób zostaną wyłonieni trzej laureaci . Konkurs jest skierowany do osób od 18 roku życia. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie: https://holman.lighthouse-sf.org/

Konkurs o nagrodę Holmana organizowany jest już po raz czwarty, do tej pory nagrodzono 9 osób pochodzących z 5 krajów. Nazwa wydarzenia pochodzi od Jamesa Holmana, dziewiętnastowiecznego niewidomego odkrywcy. Laureaci tej nagrody pokazali, że możliwe jest przekroczenie bariery niepełnosprawności. Ich dokonania to np. przepłynięcie kajakiem cieśniny Bosfor, organizacja pierwszej w Meksyku konferencji dotyczącej niewidomych dzieci, a także stworzenie technologii ułatwiającej osobom z dysfunkcją wzroku zrozumienie zagadnień astronomii.

Zamierzenia i dokonania laureatów można zobaczyć na nagraniach umieszczonych na kanale organizacji LightHouse w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=M0kpAxlSmps&list=PLBgTkRMP5uawM_yxFphsoXZvj8Z68ZkJB&mc_cid=15822bc17e&mc_eid=fda47f6df4.

Fot. Logo nagrody Holmana