Treść artykułu

Niewidomy mężczyzna słucha nagrania ze smartfonu będąc na ulicy w mieście

Dostępne muzea na trasie wakacyjnych wędrówek

Czy w muzeum jest makieta, audioprzewodnik, eksponaty do dotykania, trasa dla osób z niepełnosprawnością narządu wzroku − tego dowiesz się wchodząc na naszą podstronę. Znajduje się tam katalog atrakcji turystycznych posiadających udogodnienia dla osób niewidomych i słabowidzących. Zachęcamy do korzystania z tego rozwiązania i sprawdzania, jakie miejsca odwiedzić w trakcie wakacyjnych wędrówek.

Podstrona https://pzn.org.pl/dostepnosc/ zawiera katalog atrakcji turystycznych dostępnych dla osób z dysfunkcją narządu wzroku. Można tam znaleźć informacje o makietach, tyflografikach, audioprzewodnikach z audiodeskrypcją czy innych usprawnieniach. Obecnie na liście dostępnych atrakcji turystycznych mogą Państwo przeczytać o udogodnieniach w ponad 100 muzeach w różnych regionach Polski. Link do katalogu: https://pzn.org.pl/dostepnosc/katalog-makiet-tyflografik-i-audiodeskrypcji/.

Lista miejsc się powiększa, dlatego jesteśmy otwarci na przesyłanie informacji od naszych czytelników. Jeśli ktoś z Państwa (indywidualnie albo na wycieczce z kołem PZN) był w ciekawym miejscu, prosimy o przesyłanie informacji na adres mailowy: czytelnia@pzn.org.pl. Prosimy o przekazywanie, jakie udogodnienia znajdują się w danym obiekcie i dlaczego to miejsce jest warte polecenia osobom z niepełnosprawnością narządu wzroku.

Podstrona została przygotowana w ramach projektu współfinansowanego przez Urząd m. st. Warszawy.