Treść artykułu

plakat spektaklu: mały chłopiec biegnie po kręconych schodach wokół świetlistej kuli, która przypomina słońce

Zaproszenie na premierę spektaklu „Muzeum Skarbów”

Teatr Baj serdecznie zaprasza na premierę spektaklu online pt. „Muzeum Skarbów” w reżyserii Anety Wróbel, która odbędzie się 23 i 24 października o godzinie 10:00.

„Muzeum Skarbów” to tytuł spektaklu, który do tej pory prezentowany był od 4 września w odcinkach. Teraz swoją premierę będzie miała pełnometrażowa wersja. Punktem wyjścia dla fabuły przedstawienia są ponad 90-letnie zbiory scenograficzne Teatru Baj. Można tam znaleźć prawdziwe skarby, a z perspektywy teatrologii zabytki stworzone przez wybitnych scenografów.

Głównym bohaterem spektaklu jest Andrzejek, teatralna lalka, która właśnie narodziła się w Pracowni Lalek. Musi odnaleźć się w nieznanym, bajkowym świecie. Niespodziewanie okazuje się, że Andrzejek może być tym, który według przepowiedni ma uchronić teatralne lalki i bajki od zapomnienia, pomagając stworzyć tytułowe Muzeum Skarbów. Żeby jednak tego dokonać, musi odnaleźć serce Muzeum…

Premierę będzie można obejrzeć na stronie internetowej: www.teatrbaj.pl. Spektakl dostępny będzie również w wersji z audiodeskrypcją oraz polskimi i angielskimi napisami.

„Muzeum skarbów” finansowane jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Teatr Baj to najstarszy w Polsce teatr lalek założony w 1928 r. W czasie pandemii teatr swoją działalność przeniósł do Internetu i stworzył dwa projekty: „Teatr ze wszystkiego” oraz „Teatr Baj w podróży po sieci”. Więcej na ten temat na stronie: https://teatrbaj.pl/online/.

Fot. Teatr Baj